رئیس بنیاد مسکن:

واحدهای مسکونی از زلزله کرمان در امان ماند

در مجموع در شهر و روستا 25 هزار و 170 واحد مسکن مقاوم سازی شده که باعث شده است در زلزله اخیر در کرمان تلفات جانی نداشته باشیم .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا تابش درباره زلزله کرمان گفت : زلزله 6 ریشتری کرمان عمق کمی داشت .
وی ادامه داد : بعد از زلزله بم ، استان کرمان در صدر استان های برای بازسازی واحدها قرار گرفت و 8 هزار و 800 واحد روستایی را بازسازی کردیم و 16 هزار و 300 واحد نیزمقاوم سازی شده است.
تابش تاکید کرد : در زلزله اخیرکرمان تا کنون 1500 واحد بافت فرسوده خسارت دیده است که در برنامه های بازسازی ها قرار دارد.
رئیس بنیاد مسکن ادامه داد : مسکن در شهرستان های کرمان ، زرند و راور به طور کامل بازسازی شده است.
تابش تاکید کرد : به افراد زلزله زده کرمانی تسهیلات 4 درصدی (25 میلیون تومان تسهیلات به خانه های روستایی + 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض همچنین 35 میلیون تومان تسهیلات به خانه های شهری + 6 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض ) پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای تخریب شده استان کرمان قدیمی و خالی از سکنه بوده است ، گفت : بسیاری از واحدهای تخریبی قابل سکونت نبود و به همین دلیل برای کرمان نیازی به ساخت کانکس نیست.
وی تاکید کرد: در کرمان تسهیلات فوری پرداخت می شود.

افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه
رئیس بنیاد مسکن گفت: ­بعد از تصویب تسهیلات به کرمانشاه ۵ میلیون تومان تسهیلات برای نوسازی واحد‌های روستایی افزوده و ابلاغ شد.

علیرضا تابش گفت: خانه های­ 10 شهر­ و 153 روستا در استان کرمانشاه خسارت دیده است .
وی ادامه داد: در کرمانشاه­ 1127 روستا ارزیابی شده وارزیابی­ 69 روستا باقی نمانده که­ ارزیابی می شود.­
وی افزود: تک تک خانه ها بازدید شد­ و در مجموع 76 هزار خانه ازجانب 950 ارزیاب کارشناسی شده است.
تابش گفت: واحدهای احداثی­ در شهر 4 هزار و 900 واحد و در روستا­ 10 هزار و 500 واحد و در شهرو روستا­ 39 هزار خانه تعمیراتی وجود دارد.
وی ادامه داد: تاکنون 5 هزار و 700 پرونده برای خسارت تشکیل شده است و از فردا بانک ها­ پول را به حساب مردم واریز می کنند.
وی با اشاره به اینکه نظارت بر روند ساخت­ وسازها ادامه دارد گفت: نظارت اصل کار ما است تا اصول فنی رعایت شود به همین دلیل­ تسهیلات به صورت قسطی به متقاضیان پرداخت می شود.
وی افزود: از 1730 واحد آواربرداری شده­ 300 واحد آن­ در شهر است.
رئیس بنیاد مسکن­ با اشاره به اینکه در کار اسکان موقت، اقدامات خوبی صورت گرفته است­ گفت:­ 4 هزار و 400 جانمایی برای اسکان موقت و ساخت 3هزار واحد سکو برای زدن کانکس ها ،حدود 150 کانکس تکمیل و به مردم واگذار شده است و در روزهای آینده روزی 300 واحد کانکس به مردم واگذار می شود و کلا 8 هزار واحد نیاز است و حداکثر­ 2 ماه صورت میگیرد.
رئیس بنیاد مسکن­ با اشاره به اینکه 8 هزار واحد کانکس مورد نیاز است تصریح کرد: تمامی کانکس ها ظرف مدت 2 ماه به متقاضیان تحویل می شود ­­بعد از تکمیل خانه ها کانکس ها برای مردم است و پس گرفته نمی شود تا مردم در آینده بتوانند از آن به عنوان انباری و .. استفاده کنند.
وی درباره نحوه ارزیابی واحدهای مسکونی­ و اختلاف ارزیاب ها و مردم گفت: خانه هایی که ارزیابی می شوند­ به دو گونه تعمیری یا احداثی ­تقسیم بندی می شوند و اگر خانه شخصی تعمیری است و تمایل به احداث باشد می تواند از تسهیلات و امکانات استفاده کند.
وی تاکید کرد: پرونده 5 هزار و 826 واحد تشکیل شد و ظرف یک هفته تسهیلات به دست مردم می رسد و هر روز پرداخت تسهیلات افزایش می یابد.
رئیس بنیاد مسکن تاکید کرد: ظرف­ 2 هفته آینده همه پرونده ها تشکیل شود و به بانک معرفی می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ­­500 دستگاه ماشین آلات آواربرداری داریم­ و سرعت آواربرداری خوب است وسعی می کنیم­ ماشین آلات خود را به 700 واحد برسانیم.
وی با اشاره به تسهیلات ارایه شده به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: به واحدهای روستایی 25 میلیون تومان + 5 میلیون تسهیلات اضافه + 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.
تسهیلات به واحدهای شهری 30 میلیون تومان­ + 5 میلیون تومان­ تسهیلات اضافه+ 6 میلیون تسهیلات بلاعوض البته 2 میلیون تومان­ تسهیلات بلاعوض برای خرید وسایل منزل­ + 10 میلیون تسهیلات تجهیزات منزل پرداخت می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000