مدیر شعب استان خوزستان

فرهنگ سازی استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک ضریب امنیت اطلاعات را بالا می برد

همایش «امنیت اطلاعات در حوزه بانکداری نوین» با حضور کارکنان مدیریت و کارشناسان سایر بانک های استان به میزبانی این مدیریت برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، همایش «امنیت اطلاعات در حوزه بانکداری نوین» با ابتکار حوزه حراست مدیریت خوزستان و با حضور مسئولان مدیریت و شعب استان، کارشناسان فناوری و حراست سایر بانک های استان و برخی مسوولان استانی به میزبانی مدیریت شعب استان خوزستان برگزار شد.

در این نشست، آخرین دستاوردها و یافته های امنیت در حوزه بانکداری از سوی مسئولان پلیس فتای استان خوزستان ارائه و مشاور فناوری اطلاعات استاندار خوزستان نیز خواسته های دولت از بانک ها در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات را برای شرکت کنندگان یادآور شد.

مدیر شعب استان خوزستان در ابتدای این همایش ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان اظهار کرد: امروز امنیت اطلاعات برای بانک ها بسیار مهم است و انصافا بانک ها در این حوزه، بسیار جدی وارد عمل شده اند و تمهیدات مناسبی برای حفاظت از اطلاعات مشتریان خود انجام داده اند.

علی اصغر نادری با اشاره به توسعه شگفت انگیز استفاده از بانکداری الکترونیک در سال های اخیر اظهار کرد: رایانه ها، تلفن های همراه هوشمند، تبلت ها و ابزارهای مشابه که در سال های اخیر گسترش قابل توجهی یافته اند، ضمن اینکه سهولت دسترسی کاربران به خدمات بانکی را به‌ طور شگفت انگیزی میسر کرده اند در عین حال می توانند، حفره ‌های امنیتی برای مشتریان نیز باشند. عدم آگاهی کارمندان بانک ها و همچنین مشتریان بانکی می تواند زمینه سوء استفاده هکرها و کلاهبرداران اینترنتی را فراهم کند.

علی اصغر نادری افزود: یکی از مهم ترین اقداماتی که بانک ها می توانند در حوزه افزایش ضریب امنیت اطلاعات در حوزه بانکداری انجام دهند؛ فرهنگ سازی برای مردم در خصوص نحوه استفاده از درگاه های بانکداری الکترونیک است زیرا این بخش در کنار سهولت استفاده از آن، آسیب هایی دارد که در صورت رعایت برخی موارد و الزامات بسیار بهینه و امن خواهد بود.

طیبه اسماعیلی، مشاور فناوری اطلاعات استاندار خوزستان نیز در این همایش ضمن تقدیر از مدیریت شعب استان خوزستان بابت ابتکار در برگزاری این مراسم اظهار کرد: توسعه فناوری اطلاعات باعث شده که جوامع امروزی نسبت به گذشته به سبک جدیدی زندگی کنند و زندگی آنها توام با خلاقیت و فعالیت بیشتری شده است.

وی افزود: فناوری اطلاعات یکی از دلایل جدی دگرگونی زندگی بشر است و این موضوع به همه حوزه های زندگی نفوذ کرده است اما شبکه بانکی یکی از آخرین حوزه هایی بود که وارد حوزه فناوری اطلاعات شد زیرا امنیت برای بانک ها بسیار مهم و حیاتی بود و آنها باید از سپرده های گذاران خود در برابر آسیب های احتمالی، حمایت لازم را می کردند.

اسماعیلی ادامه داد: وقتی حوزه بانکداری وارد حوزه فناوری اطلاعات شد با توجه به محبوبیتی که این حوزه به دلیل توسعه کسب و کار ایجاد کرد، حجم بالایی از فعالیت های الکترونیکی را به خود اختصاص داد و در آن، آسیب های امنیتی در این حوزه نیز تبدیل به امری مهم و حیاتی شد.

مشاور استاندار خوزستان تاکید کرد: استانداری خوزستان آمادگی دارد که همه گونه همکاری با بانک های استان برای توسعه امنیت در حوزه بانکداری انجام دهد چرا که این امر برای توسعه کسب و کار در خوزستان و ورنق اقتصادی استان بسیار تاثیرگذار است.

حسین حسینی فر مسئول مرکز مدیریت راهبردی افتا در خوزستان نیز در این همایش با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت الکترونیکی تغییر شکل پیدا کرده است، تصریح کرد: با توجه به اهداف دولت در کاهش هزینه ها و الکترونیکی کردن خدمات در ادارات، فضای مجازی روز به روز وسیع‌تر می‌شود؛ بنابراین، امنیت فضای تولید و اطلاعات بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر کشور فاقد دفاع سایبری و توان بازدارندگی مناسبی باشد به یقین دشمنان اقتدار ملی را به خطر می‌اندازند به همین دلیل امنیت اطلاعات به خصوص در حوزه بانکداری برای ما بسیار مهم است.

در این مراسم کارشناس پلیس فتای استان و امین خلجی کارشناس حوزه حراست استان خوزستان آخرین دستاوردهای حوزه امنیت اطلاعات در بانکداری نوین را برای شرکت کنندگان ارائه کردند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000