توافق با بانک‌ ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب‌ دیده در زلزله کرمانشاه

معاون وزیر صنعت از شناسایی واحدهای صنعتی که در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه آسیب دیده اند خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایلنا، صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به بازدید وزیر صنعت از این مناطق زلزله‌زده خاطر نشان کرد: در سفرهایی که رییس‌ جمهور و معاون‌ اول رییس‌ جمهور و هیات دولت به کرمانشاه داشتند مصوبات خوبی تصویب شد که پیگیر اجرای آنها هستیم .

وی با بیان اینکه شهرک‌ صنعتی سرپل ذهاب در حادثه اخیر آسیب‌ دیده و صنعتگران مستقر در این شهرک‌ها نیازمند حمایت مالی هستند، از روسای بانک‌ها خواست تسهیلاتی با نرخ سود مناسب در اختیار طرح‌ها و واحدهای صنعتی که خسارت دیده‌اند، قرار دهند.

نجفی خاطر نشان کرد: وضعیت واحدها مورد بررسی خواهد گرفت و اولویت پرداخت تسهیلات با واحد‌هایی است که بازار فروش دارند و قبل از این حادثه نیز فعال بوده‌اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تعداد طرح‌ها و واحدهای صنعتی که در حادثه اخیر آسیب دیده‌اند را به روسای بانک‌ها اعلام می کنیم تا متناسب با خسارت و نوع بازار و فعالیتی که دارند تسهیلاتی برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شود.

نجفی همچنین به هدف‌گذاری افزایش ظرفیت و فعال‌ سازی ۲۰هزار واحد صنعتی با اشتغال ۱۶۰ هزار نفر، ۳۵۰۰ طرح بالای ۶۰ درصد و ۱۰۰۰ طرح ایجادی اشاره و خاطر نشان کرد: با همکاری بانک‌ها امیدواریم بتوانیم مطابق برنامه‌ریزی انجام شده حرکت کنیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000