عضو هیأت مدیره بانک مسکن خبر داد:

سیگنال‌ های مثبت در بازار مسکن

پیش‌ بینی شده بود سالانه ۱۲۰ هزار فقره حساب در صندوق پس‌ انداز یکم افتتاح شود که این رقم هم‌ اکنون از مرز ۱۵۰ هزار فقره عبور کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از تسنیم، ابوالقاسم رحیمی‌ انارکی، اظهار کرد:‌ معمولا اواخر فصل پاییز و فصل زمستان هم بحث ساخت و ساز مقداری با رکود مواجه می‌شود و هم این‌که فصل جابجایی و خرید و فروش واحد مسکونی کاهش می‌یابد. این موارد می‌تواند از عوامل تاثیرگذار در بازار مسکن باشد.

وی تصریح کرد:‌ از سوی دیگر صندوق پس‌ انداز مسکن یکم بانک مسکن به دوره بلوغ خودش رسیده است. خوشبختانه به لحاظ افتتاح حساب از مدل‌های حساب بانک مسکن جلوتر است.

وی با یادآوری این‌که در مُدل‌های بانک مسکن پیش‌بینی کرده‌ بودیم سالانه حدود 120 هزار فقره حساب در صندوق پس‌ انداز یکم افتتاح شود،‌ افزود: همچنین پیش بینی کرده بودیم که 84 هزار فقره استفاده شود، اما تا کنون بیش از 150 هزار فقره حساب صندوق یکم در بانک افتتاح شده است.

عضو هیأت مدیره بانک مسکن این مسئله را نشان‌ دهند استقبال مردم از صندوق مذکور دانست و گفت: روند استفاده به طور تصاعدی در حال افزایش است و هفته به هفته رشد دارد.

رحیمی‌ انارکی اظهار کرد: صندوق پس‌ انداز یکم به عنوان آپشنی در کنار حساب ممتاز و اوراق بانک قرار گرفته است. بر اساس آمار بانک مسکن،‌ آمار بانک مرکزی و همیچنین آمار وزارت راه و شهرسازی به نسبت مشابه سال گذشته در واحدهای مسکونی خرید و فروش شده تهران شاهد رشد خوبی هستیم.

وی بیان کرد:‌ در بانک مسکن نیز پرداخت تسهیلات خرید نسبت به سال گذشته 55 درصد به لحاظ مبلغ افزایش یافته است. به لحاظ تعداد تسهیلات نیز حدود 22 درصد افزایش داشته‌ایم. این‌ها سیگنال خوب و مثبت برای بازار مسکن هستند و فکر می‌کنم روند این بخش روبه رشد و پیشرفت است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000