مدیر شعب استان با شهردار جدید کرمان:

تسهیل در فرایند تامین مالی حوزه مسکن از اهداف بانک مسکن است

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان در دیدار با شهردار کرمان، کمک به تامین سرپناه برای احاد مردم را جزء رسالت های اصلی بانک مسکن عنوان کرد .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در این جلسه حسین حاجی پور گفت: بانک مسکن در مسیر تبدیل شدن به بانک تخصصی و توسعه ای است ویکی از اهداف کلان آن تسهیل فرایند تامین مالی حوزه مسکن و توسعه شهری و اعطای تسهیلات جهت تامین مسکن تمامی خانواره های فاقد مسکن است .

وی افزود: طبق سند راهبردی 1400 بانک مسکن تامین مالی برای احیای یک میلیون و 200 هزار واحد در بافت فرسوده شهری در کشور را در دستور کار خود دارد.

حاجی پور با اشاره به زلزله های اخیر در استان کرمان گفت: بهسازی های گذشته باعث شد در زلزله های اخیر خسارت های جانی نداشته باشیم .

وی افزود: با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان باید بهسازی ومقاوم سازی واحد های مسکونی در بافت های فرسوده با جدیت و سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیگیری شود.

مدیر شعب استان یادآور شد: در حال حاضر به منظور احیای بافت فرسوده در مرکز استان و شهر های بالای 200 هزار نفر جمعیت مبلغ 40 میلیون تومان ودر سایر شهرها مبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 18 درصد به متقاضیانی که توسط شرکت عمران و مسکن سازان به بانک معرفی می شود ؛ با باز پرداخت 12 ساله پرداخت می شود .

وی افزود: دارندگان حساب های صندوق پس انداز مسکن یکم نیز می توانند از تسهیلات با نرخ 8درصد در بافت های فرسوده استفاده کنند.

حاجی پور با بیان این مطلب که سهمیه تخصیص یافته به استان 770واحد است همکاری و تعامل همه سازمان ها و نهادهای مرتبط به ویژه شهرداری را در این زمینه خواستار شد .

وی ادامه داد: به منظور بهسازی ومقاوم سازی منازل روستای نیز بانک مسکن تسهیلات 20میلیون تومانی با نرخ 4درصد و باز پرداخت 12ساله در روستاها پرداخت می کند .

مدیر شعب استان با اشاره به وسعت بافت های فرسوده در استان استفاده از ابزارهای تشویقی برای بهسازی ومقاوم سازی در بافت های فرسوده تاکید کرد .

در ادامه این نشست مهندس مهران عالم زاده شهردار جدید کرمان نیز با ابراز خرسندی از ملاقات انجام شده از گسترش همکاری وتعامل با بانک مسکن در احیای بافتهای فرسوده استقبال کرد .

شایان ذکر است مقررشد با بررسی های بیشتر برای افرادی که متقاضی احیای بافت های فرسوده هستند ،امتیازهای خاصی در صدور عوارض پروانه ساختمانی در نظر گرفته شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000