مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس خبر داد:

مشارکت در تکمیل ۱۵ مرکز محله شهر جدید پردیس

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از سرمایه‌گذاری و مشارکت در تکمیل ۱۵ مرکز محله در این شهر جدید خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، با اعلام این مطلب گفت: قطعا رعایت معماری ساختمان‌ها و بناها منطبق با اقلیم منطقه، امری ضروری در اجرای پروژه‌ها خواهد بود.

وی اعلام کرد: در راستای تحقق اهداف جدید وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید و تحقق اندیشه ایرانشهری بر پایه توسعه محله‌ها و افتتاحات محله محور، خصوصاً در پروژه های مسکن مهر ، با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی در این محلات شهر پردیس، که به عنوان قطب فناوری و پژوهشی کشور شناخته شده است، شرکت عمران بر اساس برنامه ریزی های کلان مدیریتی در حوزه سرمایه گذاری، استفاده از توان عظیم بخش خصوصی جهت مشارکت در پروژه های عمرانی و توسعه شهری را به عنوان اصلی ترین اولویت برای پیشبرد اهداف توسعه شهری تعریف کرده است.

غفوری در این راستا اضافه کرد: شرکت عمران به منظور توسعه همه جانبه محلات شهر و هویت بخشی به سکونتگاه ساکنین، در سال گذشته با اجرا و بهره‌‌برداری از اولین مرحله بسته سرمایه گذاری مشارکتی در محله ایرانشهر دره آرا (فاز ۱۱) مسکن مهر ، در قالب بسته سرمایه گذاری ۱۵۳۰ میلیارد ریالی شامل ۱۸ قطعه تجاری، ۸ مرکز آموزشی، یک باب مسجد محله ای، یک مرکز کلانتری و یک باب مرکز درمانی و هم چنین در سال جاری نسبت به برگزاری فراخوان مشارکت در ساخت مراکز محلات دره بهشت (فاز ۸) شامل: مرکز محله های دنا، سهند و الوند به ارزش تقریبی ۱۵۰۰ میلیارد ریال اقدام کرده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بسته مشارکتی تکمیل مراکز محلات دره آرا (فاز ۱۱) و در قسمت جنوبی فاز مذکور در قالب بسته مشارکتی جدید به ارزش تقریبی حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال شامل محلات زرین شهر، آرمان شهر، یاس، فولادشهر و ... در مرحله تکمیل مدارک و مستندات مربوطه جهت برگزاری فراخوان مشارکت و انتخاب سرمایه گذار قرار دارد.

غفوری با بیان اینکه شرکت عمران شهر جدید پردیس با بهره گیری از سرمایه گذاران در زمینه سرمایه گذاری و مشارکت، طی یک سال گذشته موفق به اجرایی کردن قراردادهای مشارکت به ارزش ریالی حدود ۱۷۰ میلیارد ریال شده است گفت: بازدهی سرمایه گذاری‌های در دست اقدام در زمینه‌های تفریحی- توریستی، ریلی، مسکونی، آموزشی، ورزشی، فضای سبز و ...در رونق اقتصادی و هم چنین اشتغال‌زایی و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی شهروندان تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.

این مقام مسئول در پایان در این خصوص رعایت معماری ساختمان‌ها و بناها منطبق با اقلیم منطقه و با رعایت هویت معماری فاخر را در شهر جدید پردیس امری ضروری دانست و گفت: همچنین برنامه‌ریزی در خصوص تعریف بسته های مشارکتی در قالب مراکز محلات جدید و پروژه‌های شاخص شهری به صورت مجزا از جمله برنامه‌های آتی این شرکت به شمار می‌رود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000