شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب خبر داد؛

مسابقه طراحی الگوی سکونتی پروژه بافت فرسوده تبریز/دعوت از معماران

مسابقه طراحی الگوی سکونتی پروژه بافت فرسوده 5.4 هکتاری بافت ناکارآمد شهری تبریز برگزار می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، بر اساس اعلام شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب؛ حمیدرضا سپهری دبیر مسابقه طراحی الگوی سکونتی بافت 5.4 هکتاری تبریز، گفت: این مسابقه با موضوع طراحی الگوی سکونتی در مجموعه ای همجوار با بافت ناکارآمد میانی شمال غرب تبریز در محدوده بلوار شهیدان ذاکر و خیابان علامه جعفری در زمینی به مساحت 5.4 هکتار برای قشر میان درآمدی شهر تبریز برگزار می شود.

وی ادامه داد: افزایش کیفیت زندگی، آفرینش حس تعلق مکان و پاسخ به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی در بستر خلاقیت های معمارانه و توجه به زیست بوم و علوم پیشرو در صنعت ساختمان با بازدهی اقتصادی برای سرمایه گذار از جمله ملزومات طرح پیشنهادی خواهد بود.

دبیر مسابقه طراحی الگوی سکونتی بافت 5.4 هکتاری تبریز با اشاره به اینکه این مسابقه با حضور شرکت کنندگانی از سراسر کشور برگزار می شود، گفت: معماران جوان حرفه ای بسیاری در این مسابقه شرکت کرده اند که یکی از شروط مهم برای اصل طراحی این افراد، رعایت ضوابط و استانداردهای طراحی و مقررات ملی ساختمان همراه با ملاحظات حاکم بر محدوده های احیای بافت ناکارامد شهری و ضوابط معماری و شهرسازی شهرداری تبریز است.

سپهری با بیان اینکه مسابقه در دو مرحله برگزار می شود، گفت: در مرحله اول کمک هزینه ای معادل ۱۵۰ میلیون ریال در دو قسمت به شرکت کنندگان پرداخت می شود و در مرحله دوم نیز از میان طرح ها، سه طرح برای دستیابی به راه حل های معمارانه برگزیده می شود که پس از انجام داوری مرحله دوم، به طرح های نفرات اول تا سوم به ترتیب جوایزی به مبالغ ۴۵ و ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان تعلق می گیرد.

دبیر این مسابقه افزود: مالکیت مدارک و مستندات ارائه شده در هر مرحله مسابقه متعلق به شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب از شرکت های زیر مجموع گروه سرمایه گذاری مسکن است.

وی ادامه داد: برگزار کننده مسابقه، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب بوده و طی آن از داوران برجسته و اساتید دانشگاهی کشور استفاده شده است.

سپهری زمان اعلام برگزیدگان مرحله دوم را نیمه اول خرداد ماه اعلام کرد و در خصوص خواسته های طرح از دیدگاه برگزار کننده گفت: سکونت اصلی ترین عملکرد موضوع طراحی خواهد بود و مفهوم ایجاد و یا شکل گیری محیط مسکونی هدف اصلی مسابقه است.

سپهری افزود: در پایان داوری مرحله اول ۱۵ نفر برگزیده شده اند و با برگزاری داوری مرحله دوم به دنبال تعیین ۳ طرح برتر هستیم.

فرهاد یاسمی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب نیز در این باره گفت: این شرکت علاوه بر اینکه متولی ساخت و ساز است در راستای سیاست های دولت و بانک مسکن تفکر اصلاحی در زمینه ساخت و ساز شهری دارد.

مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب ادامه داد: با رعایت اصول معماری سعی در طراحی یک طرح ماندگار در شهر تبریز خواهیم داشت تا الگویی برای دیگر سازندگان باشد.

وی با اشاره به انجام کارهای اجرایی طرح در کنار طراحی معماری گفت: این پروژه، یک پروژه ملی محسوب می شود که مراسم کلنگ زنی آن پس از طی مراحل طراحی با حضور مسئولان کشوری صورت می گیرد.

یاسمی ادامه داد: در طول چندین سال گذشته در پی شناسایی و ساخت پروژه هایی که در واقع نیازهای اجتماعی جامعه را از لحاظ بازسازی بافت شهری تامین می کند، بوده ایم که در این راستا، زمینی با مساحت 5.4 هکتار در قسمت غرب تبریز شناسایی کردیم.

وی افزود: ساخت و سازهای شهری ما بیشتر از شرق تبریز بوده است که ضمن حفظ سیاست های لازم، سعی کرده ایم غرب شهر را نیز در این راستا بی نصیب نگذاریم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000