معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد؛

جزئیات تکمیل ۱۷ بلوک ۵۶۷ واحدی مسکن مهر آسیب ‌دیده در زلزله کرمانشاه

تکمیل ۱۷ بلوک ۵۶۷ واحدی مسکن مهر آسیب ‌دیده در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه تا پایان شهریورماه ۹۷و ۳ واحد بلوک تخریبی تا پایان آذرماه سالجاری تکمیل می‌شوند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن که به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی روند تکمیل و بازسازی مسکن‌های مهر آسیب ‌دیده از زلزله کرمانشاه در سال ۹۶ در آن استان به سر می‌برد، آخرین وضعیت بازسازی و تکمیل مسکن مهر استان کرمانشاه را که در زلزله اخیر استان دچار آسیب شده اند، ‌ تشریح کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حسب دستور دکتر آخوندی به منظور بررسی روند بازسازی مسکن‌های مهری که در سرپل‌ذهاب خسارت دیده بود به کرمانشاه آمده و بازدید از مسکن‌های مهر مناطق زلزله‌زده، داشتیم.

عظیمیان ادامه داد: روند آشکارسازی و مقاوم‌سازی به خوبی در حال انجام است. در مذاکراتی که با پیمانکار داشتیم برنامه زمان بندی اش این است که ظرف ۶ ماه آن را تکمیل کنند و در اختیار ساکنانی که در کانکس و یا چادر و احیانا در خانه‌های استیجاری به سر می‌برند، قرار دهند.

وی اعلام کرد: ۱۷ بلوک ۵۶۷ واحدی تا پایان شهریورماه تکمیل می‌شوند و در اختیار زلزله زدگان واجد شرایط قرار خواهد گرفت و آن سه بلوکی که قابلیت بازسازی ندارند و تخریب شده‌اند تا آذرماه تکمیل و در اختیار ساکنان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این مطلب که مسائل و مشکلات ساکنان مسکن‌های مهر کرمانشاه در بازدید یکشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه بررسی شد، افزود: با استاندار کرمانشاه دیداری داشتیم و مقرر شد تا از سوی استانداری پیگیری تکمیل و تحویل به موقع مسکن‌های مهر در دستور کار قرار گیرد.

به گفته عظیمیان، تعدادی افراد نیز به عنوان مستاجر و فاقد مسکن شناسایی شده‌اند که در بازدید فوق تصمیم بر آن شد تا زلزله زدگان فاقد مسکن شناسایی شوند و طی تفاهم نامه ای که به امضای استانداری و سازمان ملی زمین و مسکن رسید، زمین لازم برای تامین مسکن آن افراد از سوی سازمان تامین شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: به نظر می‌رسد فاقدین مسکن تا ۴۰۰۰ نفر باشند ولی شناسایی دقیق این تعداد و اعلام رقم واقعی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد شد و از طریق اداره رفاه بررسی و اعلام می‌شود.

عظیمیان تاکید کرد: سازمان ملی زمین و مسکن، هر زمان که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمادگی ساخت داشته باشد زمین لازم را در اختیار بنیاد قرار می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود که ظرف چند ماه آینده و تا قبل از اتمام سال انجام شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000