پرداخت تسهیلات بدون سپرده به بافت فرسوده شهری

سید اصغر حسینی گفت: بانک مسکن برای تقویت توان مالی خریداران بافت فرسوده شهری تسهیلات بدون سپرده پرداخت می کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از برنا، سید اصغر حسینی، مدیرشعب بانک مسکن استان قزوین در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: بانک مسکن جهت ایجاد تحرک در بخش مسکن، رونق اقتصادی و تقویت توان مالی خریداران بافت فرسوده شهری تسهیلات بدون سپرده را در اولویت دستور کار خود قرار داده و در کنار آن، به دنبال مزیت سازی برای سازندگان حرفه ای دارای صلاحیت و پروانه انبوه سازی است.

مدیر شعب بانک مسکن قزوین اضافه کرد: خرید مسکن در بافت فرسوده، طی دو سال گذشته نیز از دو امکان ویژه نرخ سود کمتر برای تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و همچنین معافیت بافت از شرط خانه اولی در پرداخت این نوع تسهیلات برخوردار بود.

حسینی تصریح کرد: آنچه در سال 97 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته شده است در راستای اهداف «قانون برنامه ششم توسعه» و «نقشه راه بانک مسکن تا سال1400» است به گونه ای که چارچوب سیاست های اعتباری سال 97 بر تامین مالی سریع، کم هزینه و دارای اولویت بافت های فرسوده استوار شده است.

وی با اشاره به تسهیلاتی که در سال جاری برای ساخت و خرید مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: تامین مالی با اولویت بافت فرسوده، تقویت توان مالی خانه اولی ها، اولویت در تامین مالی واحدهای میان متراژ، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و همچنین حمایت از تامین مالی پروژه های ساختمانی مبتنی بر تکنولوژی های نوین ساخت، 5محور سیاست های اعتباری در سال جدید است.

مدیر شعب بانک مسکن قزوین ادامه داد: نقشه راه بانک مسکن تا سال 1400 به شکل منعطف، قابل پایش و اصلاح ترسیم شده و هدف سیاست های اعتباری سال 97 بانک مسکن، رونق بخشی به ساخت و ساز و کمک به افزایش قدرت خرید سه گروه تقاضای مسکن شامل: خانه اولی ها، ساکنان بافت های فرسوده و همچنین ساماندهی حاشیه نشین ها است.

این مقام مسوول درباره نحوه پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن گفت: سازنده ها و پروژه های ساختمانی برای دریافت این تسهیلات به سه دسته تقسیم بندی می شوند که سقف تسهیلات متناسب با هر دسته، متفاوت تعریف شده است.

حسینی اعلام کرد: برای سنتی سازی، سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت در تهران 70میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از 200هزار نفر 60میلیون، در سایر شهرها 50میلیون و در مناطق کمتر توسعه یافته 40میلیون تومان است.

وی در ادامه عنوان کرد: این تسهیلات به سازنده های دارای صلاحیت حرفه ای و پروانه انبوه سازی نیز در 4گروه شهری نام برده شده به ترتیب در سقفهای 90، 80، 70 و 60 میلیون تومان پرداخت خواهد شد. سازندگان حرفه ای در صورتی که از تکنولوژی های نوین ساخت و کاهنده مصرف انرژی در ساختمان برای ساخت و ساز استفاده کنند، در قالب دسته سوم تسهیلات، در تهران 110میلیون، در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از 200هزار نفر 100میلیون، در سایر شهرها 90 و در مناطق کمتر توسعه یافته 80میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده دریافت خواهند کرد ضمن آنکه نرخ سود تسهیلات برای دسته سوم، یک درصد کمتر از دو دسته دیگر خواهد بود.

حسینی با اشاره به نرخ سود کمتر تسهیلات برای سازنده های حرفه ای که به ساخت و ساز با تکنولوژی نوین اقدام می کنند، گفت: این اختلاف نرخ سود به عنوان مشوق برای توسعه بازار ساخت و سازهای حرفه ای و تبدیل وضعیت بساز و بفروش ها به سازنده های دارای صلاحیت، اعمال می شود.

این مقام مسوول خبرداد: سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن برای تعاونی ها در تهران 55میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200هزار نفر 45میلیون و در سایر شهرها 35میلیون تومان تعیین شده است.

وی در خصوص تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده یادآور شد: در سال جاری سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده با اولویت بافت فرسوده در تهران 60میلیون تومان، شهرهای بزرگ و مراکز استان 50میلیون و سایر شهرها 40میلیون تومان است که مشروط به در اختیار بودن منابع، پرداخت خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000