جزئیات پیشرفت فیزیکی پروژه‌های برنامه ملی بازآفرینی

بر اساس صدور فرمان اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری در کشور، مراحل اولیه پروژه‌های اجرایی در این برنامه در ۲۱ محله واقع در ۱۱ استان آغاز و گزارش پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران منتشر شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پس از صدور فرمان اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری در کشور از سوی رئیس ‌جمهوری در ۱۹ بهمن ‌ماه سال ۹۶، شرکت بازآفرینی شهری ایران در فاز نخست طرح از محل اراضی تحت تملک خود در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ۲۱ پروژه واقع در ۱۱ استان را آغاز کرده است.

گفتنی است در این میان به‌ منظور تشویق سایر دستگاه‌های دولتی (علاوه بر وزارت راه و شهرسازی)، شتاب‌دهی به روند اجرایی کردن برنامه و نشان دادن الگوهای موفق این طرح، شرکت بازآفرینی شهری ایران پس از شناسایی و احصای اراضی مناسب این طرح که مالکیت قطعی آن در اختیار این شرکت است، برگزاری تشریفات قانونی و انتخاب مشاوران ذی صلاح برای طراحی ۲۱ پروژه مسکونی دیگر در ۱۲ شهر و ۱۳ محله هدف را آغاز کرده است.

هم ‌اکنون فاز صفر طراحی تمام پروژه‌ها انجام و طراحی فاز یک و دو در دستور کار قرار گرفته است. همچنین انتخاب توسعه‌گر و عملیات اجرایی یک پروژه نیز آغاز شده است. مجموع مساحت عرصه این ۲۱ پروژه بیش از ۵۷ هزار مترمربع است و زیربنای ناخالصی در حدود ۱۰۲ هزار مترمربع و زیربنای خالص مسکونی در حدود ۶۴ هزار مترمربع (در حد تراکم پایه ۱۸۰%) در آن بارگذاری خواهد شد و در مجموع ۷۱۲ واحد مسکونی الگو (با متراژ متوسط ۹۰ مترمربع برای هر خانوار) تولید می‌نمایند که می‌تواند شروع مناسبی برای این طرح باشد.

همچنین در حال حاضر هماهنگی با شهرداری‌های مربوطه (یعنی شهرداری‌های شهرهای تهران، شیراز، یزد، کاشان، اصفهان، سمنان، بجنورد، بیرجند، رفسنجان، شهرکرد، و شوشتر)، پیگیری موضوع در کمیسیون‌های ماده ۵، صدور پیش‌ پروانه، مذاکره، فراخوان، احراز صلاحیت، و انتخاب توسعه‌گران برای آغاز این پروژه‌ها در حال پیگیری است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000