اختتامیه مسکن مهر آذربایجان‌ غربی در دهه فجر امسال

مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌ غربی با اشاره به تحویل بیش از ۴۱ هزار واحد به متقاضیان، از اختتامیه مسکن مهر استان در دهه فجر امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلال تقی‌دخت مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، درباره آخرین وضعیت مسکن مهر در این استان، گفت: پروژه‌های مسکن مهر در استان آذربایجان غربی شامل واحدهای مسکونی ۹۹ ساله (تعاونی ساز) و واحدهای خودمالک و گروهی بدون مشکل و دارای متقاضی ۴۵ هزار و ۳۸۲ واحد بوده که در مجموع بیش از ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌‌اند.

وی بیان کرد: از تعداد ۴۵ هزار و ۳۸۲ واحد مسکن مهر در استان، ۲۱ هزار و ۸۷۳ واحد مربوط به واحدهای مسکونی تعاونی‌ ساز و تعداد ۱۲ هزار و ۴۷۲ واحد مربوط به واحدهای خودمالک و گروهی است و در مجموع ۳۴ هزار و ۳۴۵ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ساخته شده که بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز تمام ۱۱ هزار و ۳۷ واحد به‌ طور ۱۰۰ درصد تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است.

وی با اشاره به افتتاح یک هزار و ۵۲۰ واحد مسکن مهر در شهرهای ارومیه، مهاباد، بوکان و تکاب در اردیبهشت‌ماه سال جاری گفت: ۴ هزار واحد باقی‌ مانده مسکن مهر استان نیز تا دهه فجر امسال تکمیل و جشن اختتامیه مسکن مهر استان را در این ایام خواهیم داشت.

تقی دخت بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای اشنویه، پیرانشهر، میاندوآب، تکاب و سلماس به‌صورت کامل و ۱۰۰ درصدی پیشرفت داشته، تصریح کرد: در مجموع در این شهرها ۶ هزار و ۶۷۶ واحد مسکن مهر ساخته شده که این پروژه در دیگر شهرهای استان نیز به‌ طور میانگین بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی تصریح کرد: در شهرهای بوکان، ماکو، نقده و خوی پروژه مسکن مهر بیش از ۹۸ درصد پیشرفت داشته که تا هفته دولت این واحدها به اتمام می‌رسند و به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌ غربی، افزود: واحدهای باقی‌ مانده مربوط به شهرهای ارومیه، مهاباد و سردشت است که به دلیل مشکلات معارض و بلند مرتبه‌سازی با تاخیر آغاز شدند که تسهیلات آنها افزایش یافت و در ایام دهه فجر افتتاح و به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000