رییس اتحادیه کارگران قراردادی:

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای کمک به مسکن کارگران

برای کمک به کاهش هزینه‌های مسکن کارگران باید تسهیلات قرض الحسنه کم بهره در اختیار آن‌ها گذاشته شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایسنا، فتح اله بیات، اظهار کرد: در شرایط حاضر امکان اجرای طرح‌هایی مثل مسکن اجتماعی یا مسکن کارگری نیست چون این طرح‌ها دیربازده هستند و مراحل آماده‌سازی و اجرا و ساخت آن‌ها شاید بیش از یک دهه طول بکشد.

وی افزود: کارگران با توجه به اوضاع اقتصادی و پایین بودن دریافتی برای تامین اجاره خانه در تنگنا و مضیقه هستند و بهترین راه کم کردن هزینه مسکن و اجاره‌بها این است که تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ پایین در اختیار کارگران گذاشته شود.

این مقام مسئول کارگری با اشاره به پایین آمدن قدرت خرید جامعه، ساخت و خرید مسکن در شرایط فعلی کشور را توصیه نکرد و گفت: این کار مقرون به صرفه نیست و بهترین راه برای کمک به مسکن اقشار ضعیف و کارگری دادن تسهیلات کم بهره قرض‌الحسنه است منتها باید مراقب بود که این تسهیلات هم به سرنوشت سوداگری در بازار سکه و ارز منجر نشود.

به گفته بیات همچنان که عده‌ای با استفاده از رانت اطلاعاتی و سودجویی بازار سکه و ارز را متشنج کردند، امکان اینکه عده‌ای دلال برای گرفتن تسهیلات قرض الحسنه وارد عمل شوند هم دور از ذهن نیست و لذا باید کنترل و نظارت دقیقی بر اختصاص این تسهیلات صورت بگیرد.

بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده‌ ایرانی است‌ و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آن‌ها که‌ نیازمندترند به خصوص کارگران و روستاییان، زمینه اجرای این اصل‌ را فراهم کند. دولت در آغاز فعالیت خود از اجرای طرح مسکن کارگری و مسکن امید برای خانه‌دار کردن خانوارهای کارگری خبر داد و بارقه امید را در دل کارگران زنده کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000