مدیر عامل بانک مسکن از شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) بازدید کرد

همزمان با هفته بهزیستی طی مراسمی ابوالقاسم رحیمی انارکی و جمعی از مدیران بانک مسکن در محل شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) حضور پیدا کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیر عامل بانک مسکن توجه به مسوولیت اجتماعی در بانک مذکور را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: در شرایطی که ما با آن مواجه هستیم و سختی هایی که خانواده ها با آن روبرو هستند، بانک مسکن به عنوان یک شرکت و بانک دولتی علاوه بر وظایفی که طبق اساسنامه بانک مکلف به اجرای آن است ، در سایر زمینه ها نیز تا جایی که قوانین و مقررات اجازه دهد مشارکت خواهد کرد.

انارکی گفت: سالهاست که مدرسه سازی در مناطق محروم در دستور کار بانک مسکن بوده است و اقداماتی در ارتباط با مسوولیت های اجتماعی در زمینه افراد آسیب پذیر انجام داده ایم و هم اکنون نیز به صورت جدی تری وارد این موضوع شده ایم.

رحیمی در مورد واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی گفت: یکی از بندهای کمیسیون اقتصادی دولت واگذاری 50 هزار مسکن مهر بدون متقاضی به کمیته امداد و بهزیستی است که رقم قابل توجهی به شمار می رود.

مدیر عامل بانک مسکن اظهار داشت: این بانک در حوزه اشتغال زایی بر اساس قوانین و مقررات ابلاغی از سوی بانک مرکزی در قالب قرض الحسنه بر اساس سهمیه های استانی و معرفی نامه های لازم ،به کمیته امداد و بهزیستی تسهیلات پرداخت می کند.

مینا رجایی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری نیز در این دیدار با تشریح وظایف و عملکرد اداره بهزیستی ری خاطرنشان کرد: 171 مرکز در سطح شهرستان فعال هستند و 189 وظیفه بر عهده بهزیستی است. وی ادامه داد: بیش از 13000 معلول زیر پوشش بهزیستی شهرستان قرار دارند و با احتساب سایر مددجویان در بخش های مختلف مسئولیت سنگینی بر عهده این سازمان است. وی اظهار داشت: 98 درصد وظایف برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شده و بخشی از وظایف ما از جمله فعالیت شیرخوارگاه ها حاکمیتی است که با توجه به مشکلات و کمبود اعتبارات دولتی رسیدگی به مشکلات این مراکز سخت است و ما بدون همکاری و مشارکت های مردمی نمی توانیم از عهده این مسائل برآییم. بخش عمده ای از خدمات اینجا از جمله ویزیت، اعزام به بیمارستان، آموزش کادر، اورولوژی و ... از سوی مردم انجام می شود.

حساسیت ویژه ای در مورد سلامت جسمی و روحی کودکان و نوزادان شیرخوارگاه وجود دارد بسیاری از بچه هایی که به ما سپرده می شوند اغلب از اقشار بی بضاعت و فرزند اعتیاد و دارای بیماری و شرایط جسمی و روحی بدی هستند حتی کودکان مبتلا به اعتیاد از مادران معتاد به ما سپرده می شوند که به دلیل حساسیت سنی که در این کودکان وجود دارد تلاش می کنیم درمان های لازم را انجام دهیم .

رجایی در مورد مسکن مهر معلولان هم گفت: مسکن معلولان به طور کارشناسی جانمایی نشده بود و یکی از مشکلات عمده ما هم این موضوع است 200 نفر از مددجویان مسکن مهر بهزیستی در بلاتکلیفی و در شرایط نامساعد قرار دارند. کل پروژه آسیب است موضوع دسترسی در معلولان بیش از سایر اقشار مهم است اما این پروژه در یک جای دور افتاده و بدون دسترسی مناسب قرار دارد که به هر حال بعد از 8 سال به اتمام رسید.

در ابتدای این نشست خانم دوستی مدیر شیرخوارگاه نیز توضیحاتی در مورد این مجموعه داد و گفت: این مرکز از سال 55 مرکز نگهداری پسران بوده و ساختمان جدید سال 92 از سوی خیرین ساخته شده است. نگهداری از کودکان صفر تا 6 سال در سه بخش نوزادان یک روز تا 9 ماهه، نو پا (یکسال تا دو نیم سال) و کودکان( 3 تا 6 سال) که از طریق قوه قضایئه به ما سپرده می شوند. هزینه های این کودکان بسیار بالاست از بدو رود مورد آزمایشات مختلف و ویزیت از سوی فوق تخصص اطفال، اورولوژیست، شیر، دارو، پوشک و .. قرار می گیرند که به طور میانگین نگهداری از هر کودک 5 میلیون تومان در ماه هزینه در بر دارد.

در پایان یادآوری می شود در این مراسم کمک های غیر نقدی و هدایایی به رسم یادبود به این شیرخوارگاه اهدا شد.

6008007/17/2018 9:00:35 AMhttp://media.hibna.ir//Image/2018/07/201807107540075216_Thum.jpgارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000