معاون وزیر تعاون تشریح کرد:

تعیین تکلیف مسکن مهر مازاد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تشریح آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر، از واگذاری بخشی از پروژه های فاقد تقاضا (مازاد) به عنوان مسکن ارزان قیمت به اقشار کم درآمد خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

سید حمید کلانتری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، درباره آخرین وضعیت تکمیل پروژه های مسکن مهر متعلق به تعاونی‌ها، گفت: یکی از حوزه‌های موثری که سابقه طولانی در عرصه تعاونی‌ها دارند، حوزه ساخت مسکن است که از سال 86 همزمان با اجرای طرح ملی مسکن مهر تاسیس شدند.
وی با اشاره به سهم 20 درصدی تعاونی ها در ساخت مسکن، گفت: در حال حاضر حدود 10 هزار تعاونی مسکن فعال در کشور وجود دارد؛ ضمن اینکه سهم تعاونی‌های مسکن مهر در ساخت و ساز مسکن مهر بالغ بر 40 درصد است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، با بیان اینکه تا کنون حدود 900 هزار واحد مسکونی مهر ساخته شده توسط تعاونی ها تکمیل شده است، ادامه داد: حدود 400 هزار واحد دیگر نیز در مراحل پایانی ساخت قرار دارند.
کلانتری افزود: برآورد ما این است که تعاونی های مسکن تا یک میلیون و 300 هزار واحد را به زودی تکمیل کنند. بر اساس برنامه ریزی مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی پیش بینی می کنیم تا پایان امسال بخش عمده ای از پروژه های مسکن مهر ساخته شده توسط تعاونی ها تکمیل شود و مابقی پروژه ها از طریق بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی به عنوان مسکن ارزان قیمت به گروه های کم درآمد و نیازمند تعلق گیرد.
به گزارش هیبنا، نمایشگاه صنعت ساختمان تا پایان هفته جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است و بانک مسکن با حضور فعال در این نمایشگاه، پاسخگوی سوالات و نیازهای فعالان ساختمانی است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000