آمار اولیه از تسهیلات حمایتی پرداخت شده در تیرماه

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن اعلام کرد: طی 15 روز ابتدایی تیرماه سال جاری رقمی معادل 144 میلیارد و 279 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات حمایتی به متقاضیان سراسر کشور در بخش های مختلف پرداخت شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

نداکسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با بیان اینکه این تسهیلات در چندین بخش مختلف پرداخت شده است، اظهار کرد: کارنامه عملکرد 15 روزه نیمه نخست تیرماه امسال در این حوزه نشان می دهد این رقم در چند بخش شامل تسهیلات قرض الحسنه، تسهیلات بافت­های ناکارآمد و فرسوده شهری، تسهیلات حوادث غیرمترقبه، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و تسهیلات مسکن اقشار خاص در قالب 9 هزار و 6 قرارداد ارایه شده است.

به گفته وی بیشترین میزان تسهیلات حمایتی پرداخت شده طی 15 روز ابتدایی تیرماه سال جاری به تسهیلات قرض الحسنه حوادث به لحاظ تعداد قرارداد تعلق داشته است.

وی به رقم تسهیلات اعطا شده در بخش تسهیلات قرض الحسنه حوادث اشاره کرد و افزود: در نیمه نخست تیرماه امسال رقمی معادل 31 میلیارد و 742 میلیون تومان در قالب 3 هزار و 456 قرارداده به متقاضیان پرداخت شد.

کرمانشاهی در عین حال با اشاره به تسهیلات پرداخت شده در حوزه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اظهار کرد: در این بخش نیز تعداد 2 هزار و 259 قرارداد برای پرداخت 3 میلیارد و 529 میلیون تومان تسهیلات ازدواج منعقد شده است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه یکی از بیشترین بخش هایی که طی این بازه زمانی میزان تسهیلات پرداختی قابل توجهی به لحاظ قرارداد را به خود اختصاص داده است تسهیلات «جعاله حوادث غیرمترقبه خارج از طرح مسکن مهر » بوده است، گفت: در این بخش برای واحدهای مسکونی غیر از طرح مسکن مهر که در جریان حوادث غیرمترقبه آسیب دیده اند تسهیلات جعاله تعداد یک هزار و 224قرارداد منعقد است.

به گفته وی رقم تسهیلات جعاله پرداخت شده در این بخش معادل 8 میلیارد و 439 میلیون تومان بوده است.

وی به تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه بافت فرسوده شهری خارج از طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز رقمی معادل 6 میلیارد و 895 میلیون و 300 هزار تومان طی 15 روز نخست تیرماه 97 تسهیلات از سوی بانک عامل بخش مسکن اعطا شده است. به طوری که تعداد قراردادهای منعقد شده در این بخش معادل 147 فقره بوده است.

کرمانشاهی با بیان اینکه بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه روستایی نیز طی این بازه زمانی فعال بوده است، تصریح کرد: در حوزه تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه روستایی خارج از طرح مسکن مهر رقمی معادل 5 میلیارد و 325 میلیون و 500 هزار تومان طی 15 روز به متقاضیان سراسر کشور پرداخت شده است. در عین حال در حوزه پرداخت این نوع تسهیلات مربوط به واحدهای طرح مسکن مهر نیز 134 قرارداد در نیمه نخست تیرماه امسال منعقد شده است.

وی در پایان تاکید کرد: بانک مسکن طی چند ماه ابتدایی سال جاری به صورت قابل توجهی سرعت پرداخت تسهیلات حمایتی را افزایش داده است. به طوری که آمارها نشان می دهد روند پرداخت تسهیلات حمایتی طی چند ماه گذشته از سال 97 نسبت به دو سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. بر اساس آمار سهم تسهیلات حمایتی از مجموع تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن طی سه ماه نخست امسال معادل 34.3 درصد بوده است در حالی که سهم این نوع تسهیلات طی دو سال 95 و 96 به ترتیب معادل 25.4 و 34.6 درصد بوده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000