تاجگردون تاکید کرد؛

ذخایر ارزی بانک مرکزی در ۲ ماه گذشته تقویت شد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در نشست کمیسیون متبوعش با رییس کل بانک مرکزی درباره سامانه نیما، ثبات در بازار و مسائل پولی و بانکی را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، غلامرضا تاجگردون در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: رییس بانک مرکزی در نشست کمیسیون حضور داشت و سعی می‌شود بانک مرکزی در ارتباط با تصمیمات خود استقلال لازم را داشته باشد اما سوالات و ابهاماتی وجود داشته که در این نشست به آنها پاسخ داده شد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دو موضوع برای مجلس بسیار مهم است، افزود: موضوع نخست ثبات بازار است، چرا که امروز جامعه اعم از مردم، تولیدکنندگان و صادرکنندگان به دنبال ثبات هستند و نتایج جلسه امروز نشان می‌دهد که بانک مرکزی توانسته بسیاری از گره‌ها و مشکلات را شناسایی کرده و کنترل را در دست بگیرد.

سامانه نیما بازاری است که توانسته کارکرد خود را در مدت زمان کوتاهی نشان دهد

وی با بیان اینکه موضوع مهم دوم بازگشت ارز ناشی از صادرات است، ادامه داد: باید به دنبال این باشیم که این منابع چه در قالب ارز و چه در روش‌های دیگر به اقتصاد بازگردد که نگرانی‌هایی در این خصوص وجود دارد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ذخایر ارزی بانک مرکزی طی دو ماه گذشته تقویت شده و توانسته بازار را کنترل کند، اظهار داشت: سامانه نیما ایراداتی دارد اما نباید آن را کنار گذاشت چرا که بازاری است که توانسته کارکرد خود را در مدت زمان کوتاهی نشان دهد، بنابراین تمام تولیدکنندگان و صادرکنندگان به خصوص افرادی که همیت ملی دارند باید برای این بازار اهمیت قائل شوند.

بانک مرکزی برای ثبات در بازار گام خوبی برداشته است

وی افزود: زمانی که تمامی دشمنان از روش ارزی کشور را تضعیف می‌کنند صادرکنندگان به ویژه زمانی که از منابع ارزان کشور استفاده می‌کنند، باید نقش ملی خود را ایفاء کنند. تاجگردون با بیان اینکه موضوع مهم دیگر مسائل پولی بانک مرکزی است که فرصت طرح آن در کمیسیون فراهم نشد، ادامه داد: در جلسات آتی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با توجه به اینکه کمیسیون باید تنظیم کننده سیاست‌ها مالی باشد، موضوع تنظیم سیاست های پولی بانک مرکزی مطرح می شود تا تصمیمی اخذ نشود که اثر منفی بر سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی داشته باشد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بانک مرکزی برای ثبات در بازار گام خوبی برداشته که اگر تداوم یابد سیاست‌های تامینی و حمایتی از جامعه عملی می‌شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000