تاکید بر اهتمام ٤ شرکت و سازمان مسکنی زیرمجموعه وزارتخانه در حل مشکلات مسکن مهر

در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران سیاست شهرسازی ریل پایه و اتصال بنادر به خطوط ریلی در اولویت قرار گرفته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران و در حاشیه سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی، گفت: تاکید ما بر استفاده کامل از ظرفیت‌های لجستیکی و حمل و نقل ترکیبی است و باید بتوانیم حمل و نقل ترکیبی اعم از خطوط کشتیرانی، جاده‌ای، هوایی و ریلی را توسعه دهیم تا سهم ایران در ترانزیت بین‌المللی افزایش یابد.

سیاستگذار ارشد حمل و نقل کشور یادآور شد: در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران سیاست شهرسازی ریل پایه و اتصال بنادر به خطوط ریلی در اولویت قرار گرفته است و این روشی است که با آن در صدد هستیم تا شهرها در گسترش حمل و نقل ریلی نقش داشته باشند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ داشتن نیروی انسانی یک کشور بسیار ثروتمند است و جوانان ایرانی نه تنها برای جغرافیای خود بلکه برای کشورهای منطقه هم می‌توانند خودکفایی به ارمغان بیاورند و می‌توانیم با منابع مردم و با استفاده از ظرفیت مردم کشور را در بخش‌های مختلف توسعه دهیم.

اسلامی همچنین با اشاره به استفاده از توان استانداران برای اتمام پروژه مسکن مهر در شهرها و استان‌های مختلف اعلام کرد: مسکن مهر در هریک از شهرها و استان‌ها مشکل و مسائل منحصر به فرد خود را دارد و اینگونه نیست که با یک نسخه بتوان مشکل تمام پروژه‌های مسکن مهر را حل کرد. پروژه مسکن مهر ترکیبی از مسائل و مشکلات است که باید از تمام ظرفیت‌ها برای رفع این مشکل استفاده کرد که یکی از آن ظرفیت استانداران خواهد بود.

وی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به اتمام پروژه مسکن مهر از ظرفیت استانداری‌ها استفاده می‌کنیم. معتقدم چهار دستگاه شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن، شرکت ملی زمین و مسکن، شرکت بازآفرینی شهری باید به مسوولیت‌های خود در اتمام پروژه مسکن مهر اهتمام ویژه داشته باشند و از آنها خواسته شده که مسکن مهر را در اولویت قرار دهند.

اسلامی همچنین در بیان آخرین وضعیت خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی در زلزله کرمانشاه، گفت: خوشبختانه تا به الان گزارشی مبنی بر خسارت‌های جانی ارایه نشده است. همچنین از آنجایی که بازسازی در شهرهای مختلف کرمانشاه انجام شده بود و مساکن مقاوم شده بودند آسیب جدی به مردم وارد نشده است.

وی همچنین ادامه داد: در روزهای آینده از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بازدید خواهم داشت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000