طرح جدید کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن

رییس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح جدید کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن به زودی نهایی می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، شهرام کوسه‌غراوی رییس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نابه‌سامانی‌های موجود در بازار مسکن طی ماه‌های اخیر، گفت: نوسانات اقتصادی موجب شده تا بهای ساخت مسکن و به تبع بهای فروش و اجاره‌بها نیز افزایش یابد.
وی افزود: پیشنهاداتی در قالب طرح برای ساماندهی بازار مسکن در تعامل مشترک با دولت، به‌ ویژه بانک‌های مسکن و مرکزی در کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس تدوین و مراحل تدوین آن آغاز شده و در آینده نزدیک نهایی می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همزمان با سیاست بانک‌ها برای افزایش نرخ سود بانکی در جهت کنترل نقدینگی، نگرانی‌هایی بابت گران شدن تسهیلات مسکن وجود دارد، ادامه داد: دولت باید سازوکارهای لازم جهت طی کردن روند نزولی تسهیلات مسکن را فراهم کند.
کوسه‌غراوی با بیان اینکه پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن در شرایطی عملیاتی می‌شود که حباب نرخ‌ انواع ارز و نیز برخی دیگر از کالاها به حداقل خودش رسیده باشد، گفت: کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس به طور مکرر جلساتی را پیرامون بررسی اوضاع قیمت مسکن داشته و این جلسات را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه می‌دهیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: اگر چه با روند رو به کاهشی نرخ ارز، در بازار مسکن شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود، اما واسطه‌گری در این بازار حرف اول را در افزایش بهای مسکن می‌زند .
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید سازوکاری در بازار مسکن فراهم شود که دست واسطه‌ها از این بازار کوتاه شده و مصرف‌کننده واقعی با قیمت واقعی و منطقی اقدام به خرید ملک مورد نظرش بکند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000