مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه خبر داد:

ارایه گزارشی از عملکرد مدیریت شعب استان گلستان در سال جاری

غفوریان در آستانه فرا رسیدن هشتادمین سالگرد تاسیس این بانک در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،محمد غفوریان، مدیر شعب استان گلستان،در دیدار با اصحاب رسانه اظهار داشت؛ بانک مسکن متناسب با شرایط اقتصادی جامعه و مردم تلاش نموده است تا محصولات متنوعی را براساس نیازهای اقشار متوسط جامعه ارایه نماید.
وی با اشاره به سیاستهای بانک مسکن در حوزه مسکن و ساختمان تاکید کرد؛ افزون بر30درصد از املاک کشور با مساعدت و حمایت مالی بانک مسکن تامین واحداث شده است و طی سالهای متمادی این بانک بعنوان بازوی توانمند دولت و وزارت راه و شهر سازی در بخش مسکن ایفای نقش کرده است .
غفوریان به افزایش قدرت وام دهی بانک اشاره کرد و گفت: یکی از سیاستهای بانک مسکن در حوزه تسهیلات، افزایش دوره بازپرداخت است. و در این راستا، حمایت از مسکن سازان حرفه ای ، حمایت از الگوی مصرف ، توجه و حمایت از بافتهای فرسوده و بازآفرینی شهری بعنوان سیاستهای اصلی بانک می باشد و توجه به تامین مسکن اقشار متوسط جامعه بعنوان اولویت در دستور کار قرار دارد.
مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان عنوان کرد ؛ مانده تسهیلات بانک مسکن استان 25 هزار میلیارد ریال است و حدود 110 هزار فقره تسهیلات زنده در استان داریم و این تعداد از لحاظ آمار بالاترین رقم در شبکه بانکی استان می باشد . به گفته وی در 8 ماهه نخست امسال حدود 1500 میلیارد ریال در قالب 3700 فقره تسهیلات در استان پرداخت شده و این رقم در سطح کشور به 341هزار فقره تسهیلات پرداختی با میزان 125 هزار میلیارد ریال بوده است.
غفوریان به طرح مسکن مهر اشاره و با تاکید بر فراز و فرودهایی که در این طرح وجود داشته ، از آن با نگاه مثبت یاد کرد و افزود : در این طرح 43 هزار فقره تهسیلات مسکن در استان پرداخت شده که از این تعداد 38هزار فقره آن تعیین تکلیف و از 5 هزار فقره باقی مانده نیز 2هزار و370 واحد در حال تکمیل و پرداخت میباشد.
مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان با اشاره به اهداف بانک در تامین مسکن و حمایت از خانه دار شدن اقشار متوسط مردم، از برنامه های بانک در این راستا یاد کرد و گفت : اعطاء تسهیلات 120 میلیون تومانی به زوجین در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم ، پرداخت تسهیلات بافت فرسوده بدون سپرده به متقاضیان و نیز سپرده گذاری ماهیانه 38هزار تومان در حساب پس انداز مسکن جوانان در سال اول به مدت 5 تا 15سال که تسهیلاتی با نرخ 9درصد و دوره بازپرداخت 20 ساله دریافت خواهند کرد، از جمله طرحهای بانک مسکن می باشد.
محمد غفوریان همچنین از موضوع تامین مسکن بعنوان یک اصل مهم در ایجاد آرامش خانواده ها یاد کرد و گفت : بانک مسکن با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش است تا با اعطاء بیشترین سقف تسهیلات ، کمترین نرخ سود و طولانی ترین دوره بازپرداخت به تامین مسکن خانواده ها کمک نماید.
مدیر شعب استان گلستان تصریح کرد؛ در سال جاری، شعب بانک مسکن استان حدود 700 فقره تسهیلات ازدواج با مبلغ 110 میلیارد ریال به زوجین جوان پرداخت نموده است، که زوجین می توانند تسهیلات ازدواج دریافتی خود را در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده گذاری نمایند و پس از طی تنها دو سال انتظار ، مبلغ 120میلیون تومان تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن دریافت نمایند و دغدغه تامین مسکن آینده خود را با آرامش خیال و آسودگی خاطر تبدیل نمایند.
وی در ادامه به طرح بخشودگی جرائم تسهیلات مشتریان اشاره نمود و گفت : طی آخرین بخشنامه صادر شده ، هموطنانی که تسهیلات حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی دریافتی آنان (تا سقف یک میلیارد ریال) تا پایان سال 95 به طبقه غیرجاری انتقال یافته باشد، در صورت تسویه بدهی خود بصورت نقدی و یکجا در شعبه مربوطه ، سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه بخشیده می شود.
غفوریان در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد؛ با همت و تلاش همکاران بانک مسکن بتوانیم همواره خدمات بانکی مطلوب و در خور شان مردم و مشتریان ارایه نماییم .


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000