نشست هماهنگی با مدیر کل بنیاد مسکن استان مازندران

نشست هماهنگی با مدیر کل بنیاد مسکن استان مازندران به منظور استفاده از ظرفیت های آن نهاد برای اجرای دستورالعمل ماده 2 تبصره 35 قانون بودجه سال 95 برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، این نشست که به میزبانی بانک مسکن در راستای دستورالعمل ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 برگزار شد مصطفی تقوی مدیر شعب استان ضمن خوشامد گویی با اشاره به تعامل و همکاری بانک با بنیاد مسکن استان، خاطر نشان کرد: بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تحقق یک هدف فعالیت می کنند و آن کمک به تولید مسکن و خانه دار کردن مردم خصوصا اقشار کم درآمد است که امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر شاهد خدمت رسانی ارزنده تر به مردم فهیم استان باشیم.
مدیر شعب مازندران ادامه داد:بر اساس قانون مذکور بانک مسکن می تواند در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه که توسط دولت و بانک تامین خواهد شد، اقدام نماید، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد.
تقوی افزود: این بخشنامه سه اولویت را برای تسویه این مطالبات مشخص کرده است. اولویت نخست، تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی (سررسید شده طی سال 95 و قبل از آن) است که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد. اولویت دوم شامل، مطالبات تمامی پرونده‎هایی‌ است که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از 50 میلیون تومان نباشد. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن). همچنین اولویت سوم نیز مطالبات تسهیلات گیرندگانی است که به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات زندانی شده و یا حکم جلب برای ایشان صادر شده است. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن) که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد.
مدیر شعب استان مازندران به نقش بنیاد مسکن در اجرای دستورالعمل مطروحه و وصول مطالبات اشاره کرد و افزود: نقش بنیاد مسکن در تعیین تکلیف مطالبات معوق و وصول مطالبات روستایی بسیار حایز اهمیت می باشد بطوریکه با همفکری بانک و بنیاد می توانیم با وصول مطالبات معوق خصوصا مطالبات روستایی ، زمینه مشارکت در پروژهای آتی را فراهم نماییم.
همچنین در این دیدار مهندس خانی مدیر کل بنیاد مسکن استان مازندران ضمن تقدیر از حمایت های مالی بانک مسکن از پروژه های بنیاد، از آمادگی بنیاد مسکن برای همکاری با بانک مسکن در راستای دستورالعمل ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 و همچنین تعیین تکلیف مطالبات معوق خبر داد و افزود: بنیاد مسکن با تمام توان خود آماده همکاری با بانک در راستای اجرای دستورالعمل مذکور و وصول مطالبات معوق خصوصا مطالبات روستایی است.
شایان ذکر است در این نشست راهکارهای طرفین در خصوص اجرای این دستورالعمل مورد بررسی قرار گرفت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000