مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان کرمان:

موافقت وزیر راه و شهرسازی با احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی در سیرجان

وزیر راه و شهرسازی با احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی موافقت کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی بلوردی، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان کرمان، با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به سیرجان و بهره‌برداری از ۵۸۴ واحد مسکونی احداثی در دولت تدبیر و امید گفت: این پروژه از اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در دولت دوازدهم آغاز شده و احداث ۲۵۰۰ واحد مسکونی را هدف‌گذاری کرده است که از این تعداد ۵۸۴ واحد در شهریورماه ۱۳۹۷ تحویل مردم شد.

وی ادامه داد: این واحدها به صورت اجاره‌داری ۹۹ ساله در اختیار مردم قرار گرفته و با مشارکت اعضا و تسهیلات بانک مسکن ساخته شده است. مابقی پروژه تا سقف ۲۵۰۰ واحد نیز به صورت میانگین ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بلوردی با اشاره به تقاضای موجود برای احداث واحدهای مسکونی بیشتر در شهرستان سیرجان گفت: تقریبا حدود ۷۵۰۰ نفر متقاضی برای ادامه این پروژه وجود دارد. وزیر موافقت کرد که با واگذاری زمین رایگان به تعاونی‌ها، تا سقف ۱۰ هزار واحد به شکل اجاره‌داری ۹۹ ساله احداث شود. به این منظور افراد واجد شرایط توسط تعاونی‌ها ثبت نام شوند و واحدها با آورده اعضا و تسهیلات بانکی واحدها ساخته شده و به مردم واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی حل مشکل تعارض زمین را یکی دیگر از دستاوردهای سفر وزیر راه و شهرسازی به سیرجان دانست و گفت: در سیرجان تعداد پلاک‌های دولتی زیاد است. در واقع تعدادی زیادی واحد مسکونی با قدمت ۳۰ تا ۵۰ سال وجود دارد که در پلاک‌های دولتی قرار دارند.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل دستورات خوبی صادر شد که با کار کارشناسی و ستادی، بخشی از مشکلات مردمی که زمین‌هایشان در پلاک‌های دولتی قرار گرفته، مرتفع شود. به نظرم این یک تصمیم تاریخی برای شهر سیرجان است.

بلوردی به آغاز عملیات اجرایی راه آهن سیرجان به کرمان نیز اشاره کرد و گفت: فاز اول عملیات اجرایی راه‌آهن سیرجان به کرمان به طول ۶۰ کیلومتر، با مشارکت ۶۵ درصدی بخش خصوصی آغاز شد. کل پروژه ۱۸۰ کیلومتر طول و ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000