رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد

استفاده از منابع بانک مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بانک مسکن بعنوان یکی از اصلی‌ترین بازوهای تامین مالی طرح اقدام ملی برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد یاد کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن،هیبنا،علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی برعهده بنیاد مسکن است که در حدود ۳۰ هزار واحد زمین را بنیاد معرفی کرده و باقی‌مانده را سازمان ملی زمین و مسکن تامین و معرفی خواهد کرد.
وی افزود: منابع داخلی بانک‌ها و به خصوص بانک مسکن مهمترین منبع تامین مالی اجرای این طرح است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی اعلام کرد:زمین مورد نیاز برای احداث حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد مسکونی از مجموع 100 هزار واحد در دستور ساخت در قالب طرح ملی اقدام، که در اختیار بنیاد مسکن بوده است برای اجرای این طرح شناسایی و معرفی شده است.
وی گفت: طراحی و انتخاب زمین در شهرهای مختلفی که بنیاد مسکن در آن‌ها زمین داشت برای اجرای طرح اقدام ملی به منظور ساخت ۴۰۰ واحد واحد مسکونی که ۱۰۰ هزار واحد آن برعهده بنیاد مسکن است آغاز شده است.
تابش ادامه داد: در حال حاضر در مرحله تامین زمین هستیم و تاکنون برای ساخت حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد مسکونی از محل اراضی در اختیار بنیاد مسکن اقدام به تامین زمین شده است.همچنین باقی مانده زمین‌ها را سازمان ملی زمین و مسکن تامین می کند و در این زمینه سازمان ملی زمین و مسکن در حال انجام وظایف تحت مسئولیت خود است.
وی همچنین کلنگ زنی ۶۵۸ واحد مسکونی در روز پنجشنبه در مشهد برای آغاز عملیات احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی خبر داد و گفت: در استان مرکزی نیز هم اکنون در حدود ۵۰۰ واحد کلنگ‌زنی شده است و بتدریج در استان‌های مختلف نیز این کار ادامه پیدا می‌کند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: یقینا عملیات مربوط به تامین زمین، طراحی و بارگذاری برای احداث واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن تا سال آینده به انجام می‌رسد. هر زمانی که تامین زمین انجام شود، کار طراحی و احداث واحدهای مسکونی آغاز خواهد شد.اقدام ملی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی از برنامه‌هایی است که در دو سال ۹۸ و ۹۹ برنامه‌ریزی شده است و بر اساس اعلام وزارتخانه راه و شهرسازی، ۲۰۰ واحد آن توسط شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود.
تابش همچنین در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان بهزیستی در ارتباط با جزئیات این تفاهم‌نامه اعلام کرد: انعقاد تفاهم‌نامه جدید مربوط به کمک در احداث ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی ویژه معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی است.وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری مشترکی را از سال ۹۴ با سازمان بهزیستی و چندین سازمان دیگر از جمله بنیاد مستضفعان انقلاب اسلامی، خیرین مسکن‌ساز و سازمان ملی زمین و مسکن آغاز کرد. تاکنون در قالب این همکاری مشترک، ۶۶۰۰ خانوار دو معلول و بالاتر در روستاها صاحب‌خانه شدند که از این میزان ۳۱۰۰ واحد تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در شهرها نیز احداث حدود ۷۷۳۷ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول و بالاتر آغاز شده است که این کار با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان، خیرین مسکن ساز و سازمان ملی زمین و مسکن انجام می‌شود.
تابش تفاوت تفاهم‌نامه جدید با تفاهم‌نامه پیشین را احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم برای این اقشار که اقشاری هستند که نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند بتوانیم واحدهای مسکونی در شان آنها را احداث نماییم.
وی همچنین اعلام کرد: در روستاها به افراد واجد شرایط طرح فوق، ۲۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ۴ درصد اعطا می‌شود. همچنین بنیاد مسکن ۵ میلیون وام بلاعوض و سازمان بهزیستی ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می‌کند. ضمن آنکه زمین رایگان در اختیار افرادی که سازمان بهزیستی معرفی کند قرار خواهد گرفت.همچنین،در یک تفاهم نامه جدید در سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان قرار شده تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد مشترکا ۱۰ هزار واحد در جنوب کرمان و ۱۲هزار واحد در سیستان و بلوچستان احداث کنند که برای این کار منابع مالی توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000