با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می‌شود

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۴ پروژه عمرانی به ارزش ۴۰۷ میلیارد تومان در شهر جدید گلبهار

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار از افتتاح و کلنگ زنی ۱۴ پروژه عمرانی به ارزش ۴۰۷ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهندس هومن گریوانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ۱۲ پروژه به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان در مسکن مهر و پروژه های زیربنایی و روبنایی افتتاح خواهد شد، افزود: یک هزار و ۱۱ واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان واگذار خواهد شد که در راستای تکمیل خدمات به واحدهای مسکن مهر که از وظایف تکلیفی تعاونی ها و انبوه سازان بوده است ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه سازی انجام شده است.

وی با اذعان به سیاست شرکت عمران گلبهار در احداث پارک ها به صورت موضوعی گفت: در دو سال و نیم گذشته احداث پارک ها با این محوریت انجام شده است که در این افتتاح پارک متحرک به مساحت ۲.۵ هکتار افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح ساختمان پلیس راهور، ساختمان بخشداری، دوباب مدرسه مشارکتی با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مجتمع تجاری جم ۲ و ۴ زمین ورزشی روباز از مهم ترین موارد افتتاحی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار همچنین با اشاره به اینکه پیاده روسازی در سطح شهر از یک سال گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: تاکنون ۶۰ هزار مترمربع پیاده روسازی انجام شده که بیش تر آن در حوزه مسکن مهر قرار دارد.

وی از کلنگ زنی دو پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبرداد و اذعان کرد: احداث پارک موضوعی انرژی به مساحت ۲ هکتار و همچنین احداث تونل قطار برقی مشهد-گلبهار به طول ۴ کیلومتر به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

گریوانی در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در مسیر مترو مشهد-گلبهار-چناران پرداخت و افزود: طول مسیر متروی مشهد-گلبهار به طول ۴۰ کیلومتر است که با پیگیری های انجام شده مسیر گلبهار به چناران در کمیته شورای عالی ترافیک کشور تصویب شود که در صورت تایید نهایی و ابلاغ آن در سال آینده شاهد اجرایی شدن این مسیر باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۲ درصد موضوع ابنیه فنی و زیرسازی مسیر گلبهار-مشهد نهایی شده است، خاطرنشان کرد: به غیر از موضوع تونل ۹۰ درصد بحث ابنیه فنی و زیرسازی انجام شده است که فقط یک کیلومتر از مسیر که در اختیار تعاونی حکمت وابسته نیروی انتظامی قرار دارد که امیدواریم با توافقات صورت گرفته و هماهنگی دستگاه قضایی این مسیر نیز بازگشایی و تملک به این مسیر به صورت صددرصد اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار در پایان با اذعان به اینکه دولت به تمامی تعهدات خود در بخش مسکن مهر عمل کرده است، ابراز امیدواری کرد: به دلیل مراجعات و شکایات مردمی از تعاونی ها جلسات و مکاتبات مختلفی با دستگاه قضایی و همچنین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت تعیین تکلیف واحدهای باقی مانده مسکن مهر انجام شده که امیدواریم در جهت احقاق حقوق مردم شاهد اتخاذ تدابیر و تصمیمات مناسب باشیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000