رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن خبر داد:

بازسازی بیش از ۱۰ هزار خانه سیل زدگان با تسهیلات بانک مسکن

رییس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن از بازسازی 10 هزار و 863 واحد مسکونی سیل زدگان درمناطق شهری و روستایی کشور با اعطای تسهیلات از طریق این بانک خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، پس از وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه امسال و بروز خسارات گسترده به هموطنان 21 استان کشور، بانک مسکن به سرعت اقدامات خود در دو جهت حمایت مالی و معنوی از سیل زدگان را آغاز کرد. اختصاص اعتباری بالغ بر 950 میلیارد تومان برای اعطای تسهیلات به سیل زدگان از جمله مهم ترین اقدامات این بانک در جهت حمایت از هموطنان آسیب دیده در جریان سیل بهار 98 بود.

رضا صالحی شهرابی، رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه تسهیلات بانک مسکن به سیل زدگان فروردین ماه 98، در سه حوزه بازسازی، تعمیر و خرید لوازم خانگی پیش بینی و پرداخت آن از همان بهار سال جاری شروع شد، به پایگاه خبری بانک مسکن گفت: از ابتدای آغاز پروسه پرداخت تسهیلات به هموطنان سیل زده تا تاریخ 25 دی ماه امسال، مجموعا در سه بخش بازسازی، تعمیر و خرید لوازم خانگی در مناطق شهری و روستایی، 34 هزار و 812 پرونده معرفی شده به مدیریت شعب بانک در استان های سیل زده، تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به این موضوع که ساختمان های مسکونی 21 استان کشور در جریان وقوع سیل ابتدای امسال آسیب دیده اند، اظهار کرد: با توجه به حجم و شدت بارش رخ داده در جریان سیل فروردین ماه، بخش زیادی از واحدهای مسکونی مناطق روستایی و شهری در این استان ها به طور کامل تخریب و از بین رفتند. از این رو بخش مهمی از تسهیلات مورد درخواست از سوی سیل زدگان برای بازسازی واحدهای مسکونی بوده است.

وی ادامه داد: کارنامه اعطای تسهیلات به سیل زدگان ابتدای امسال نشان می دهد از ابتدای پرداخت تسهیلات بازسازی در اوایل امسال تا تاریخ 25 دی ماه، تعداد 10 هزار و 863 واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی با دریافت تسهیلات از شعب بانک مسکن، به طور کامل بازسازی شده اند یا در مراحل نهایی ساخت و بازسازی قرار دارند. از مجموع تسهیلات اعطایی در بخش بازسازی خانه های سیل زدگان، معادل یک هزار و 109 واحد مسکونی در مناطق شهری و تعداد 9 هزار و 754 واحد مسکونی در مناطق روستایی بوده اند.

صالحی با اشاره به استان های آسیب دیده که بیشترین آمار اخذ تسهیلات در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی را داشته اند، عنوان کرد: استان های لرستان، گلستان و همدان بیشترین میزان تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی هم در مناطق شهری و هم در مناطق روستایی را دریافت کرده اند.

رئیس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن همچنین به ارزش تسهیلات پرداختی در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی تخریب در جریان سیل ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: در بازه زمانی مذکور، مجموعا 445 میلیارد و 205 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان بازسازی واحدهای مسکونی اختصاص پیدا کرده است. از این رقم، معادل 87.6 درصد به بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی تعلق گرفته است. این شکل پرداخت تسهیلات بازسازی بیانگر آن است که شدت تخریب و ویرانی های ناشی از سیل در مناطق مسکونی روستایی بیش از مناطق شهری بوده است که البته این موضوع ناشی از عدم استحکام خانه های روستایی در مقایسه با خانه های شهری است.

به گفته وی مجموع رقم تسهیلات پرداخت شده از ابتدا تا تاریخ 25 دیماه، در هر سه بخش بازسازی، تعمیر و خرید لوازم خانگی معادل 741 میلیارد و 147 میلیون و 600 هزار تومان بوده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000