بنیاد مسکن گزارش داد

میزان پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن ملی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آخرین وضعیت ساخت و پیشرفت فیزیکی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن را گزارش داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

در این گزارش که از سوی بنیاد مسکن در اختیار خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا قرار گرفته است بنیاد مسکن ضمن اعلام تعداد واحدهایی که تاکنون در این زمینه و در حوزه ماموریتی بنیاد عملیات ساخت آن ها شروع شده است درصد پیشرفت فیزیکی کل پروژه ها را نیز اعلام کرد.

به گزارش هیبنا ، بنیاد مسکن ماموریت یافته است مجموعا 100 هزار واحد مسکونی از تعداد کل 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده در قالب طرح اقدام ملی مسکن را در شهرهای دارای جمعیت کمتر از 100 هزار نفر عملیاتی و احداث کند.

براساس گزارش بنیاد مسکن هم اکنون در هفت استان کشور بخشی از این ماموریت در قالب پروژه های مسکونی طراحی شده و آماده عملیات اجرایی است.

به این ترتیب هم اکنون عملیات ساخت 568 واحد مسکونی در استان اصفهان،899 واحد مسکونی در استان مازندران،2 هزار واحد مسکونی در استان قم،هزار و 600 واحد مسکونی در استان کرمان،310 واحد مسکونی در استان خراسان جنوبی،هزار واحد مسکونی در استان تهران و 987 واحد مسکونی در استان خراسان رضوی در فاز اجرا قرار گرفته ست.

بنا بر این گزارش از مجموع 100 هزار واحد مسکونی که بنیاد مسکن ماموریت دارد طی دو سال در شهرهای با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته و به متقاضیان واجد شرایط واگذار کند جمعا عملیات طراحی 7 هزار و 364 واحد به اتمام رسیده واین واحدها در فاز شروع عملیات ساخت و ساز قرار گرفته اند.

بنا بر اعلام بنیاد مسکن این تعداد واحد در استان های مختلف کشور روز به روز افزوده می شود تا مطابق با زمان بندی تعیین شده طی دو سال،واحدهایی که عملیات و ماموریت ساخت آن ها به بنیاد مسکن محول شده است احداث و به متقاضیان واگذار شود.

بر این اساس و مطابق با اعلام بنیاد مسکن هم اکنون پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن در پروژه های تحت مدیریت و اجرای بنیاد مسکن معادل حدود 8 درصد است.

مسئولان بنیاد مسکن در خصوص مشخصات شهرهایی که قرار است 100 هزار واحد مسکونی از 400 هزار واحد مسکن ملی در آن ساخته شود اعلام کردند:علاوه بر اینکه جمعیت این شهرها -1133 شهر-کمتر از 100 هزار نفر است بنیاد مسکن با توجه به نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار،درصد اجاره نشینی و سایر ویژگی های معیشتی و نیازمندی های مربوط به بخش مسکن در دهک های سه تا هفت جامعه به طرح اقدام ملی مسکن ورود کرده است.

بنیاد مسکن همچنین در خصوص میزان تامین زمین برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی اعلام کرده است:تا کنون به منظور ساخت 38 هزار و 572 واحد مسکونی در شهرها و استان های مختلف کشور عملیات تامین زمین با همکاری سازمان ملی زمین ومسکن صورت گرفته است؛این زمین ها از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن معرفی و صورتجلسه شده و هم اکنون در مرحله تحویل قرار دارد.در واقع برآوردها نشان می دهد برای سهمیه سال جاری بیش از 80 درصد زمین ها معرفی شده و بنیاد در حال رایزنی برای تامین مابقی زمین های مورد نیاز به منظور احداث صد هزار واحد مسکونی است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000