معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با هیبنا اعلام کرد

جزییات ساخت مسکن ملی در ۲۱ شهر جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، جزییات ساخت مسکن ملی در 21 شهر جدید کشور را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

حبیب اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به برنامه کلی ساخت 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید در قالب طرح اقدام ملی مسکن تا پایان دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: مجموعا قرار است عملیات ساخت مسکن ملی و 200 هزار واحد برنامه ریزی شده در 21 شهر جدید کشور اجرایی و عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه عمده این شهرهای جدید در حاشیه کلانشهرها قرار دارند و از گذشته دارای سابقه سکونتی و ساخت و ساز از جمله ساخت و سازهای مسکن مهر و حتی پیش از آن بوده اند افزود: بر این اساس طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید اندیشه، پرند، پردیس، هشتگرد، فولادشهر، بهارستان ،مجلسی، گلبهار، بینالود، صدرا، سهند، عالیشهر، سیراف، مهاجران، امیرکبیر، علوی، شیرین شهر، رامین، رامشار، تیس و ایوانکی، اجرا خواهد شد و تا پایان دولت دوازدهم قرار است مجموعا 200 هزار واحد مسکونی به مجموع واحدهای مسکونی احداث شده از گذشته تاکنون در این شهرهای جدید افزوده شود.

وی با اشاره به سهم نزدیک به 3800 واحدی شهرهای جدید تهران-شامل پرند و پردیس-از طرح اقدام ملی مسکن گفت:در شهرهای جدید اطراف تهران یعنی پرند و پردیس نیز تا سال 1400 حدود 3800 واحد مسکونی احداث خواهد شد.بر این اساس قرار است بیش از 2500 واحد مسکونی در شهر جدید پرند و حدود 1300 واحد مسکونی در شهر جدید پردیس احداث شود.

طاهرخانی همچنین اعلام کرد: در شهر جدید اندیشه در استان البرز نیز برنامه ریزی های برای ساخت بیش از 2500 واحد مسکن ملی و همچنین در هشتگرد ساخت 2100 واحد به عمل آمده و پیش بینی شده است.

وی همچنین در خصوص ظرفیت ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید استان اصفهان گفت: در شهرهای جدید این استان شامل فولادشهر، بهارستان و مجلسی نیز مجموعا ساخت حدود 6 هزار و400 واحد مسکن ملی پیش بینی شده است که 1800 واحد مسکن ملی در فولادشهر،2100 واحد در بهارستان و 2500 واحد مربوط به شهر جدید مجلسی است.

همچنین سهمیه شهرهای جدید استان خراسان از طرح اقدام ملی مسکن نیز فعلا حدود 6 هزار واحد مسکونی است.در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخت 1500 واحد مسکونی در گلبهار و 4500 واحد مسکونی در بینالود برنامه ریزی شده است.

بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در شهر جدید صدرا در شیراز،21 هزار واحد مسکونی،در شهر جدید سهند در استان آذربایجان شرقی 16 هزار و 200 واحد در عالیشهر 2250 واحد،در سیراف 4800 واحد، در مهاجران 6300 واحد و در شهر جدید امیرکبیر نیز 6100 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده و در دستور کار برای احداث قرار دارد.

وی همچنین در خصوص جزییات اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سایر شهرهای جدید کشور گفت:برنامه ریزی برای ساخت مسکن ملی در شهر جدید علوی معادل 300 واحد مسکونی،در شیرین شهر معادل 1200 واحد مسکونی،در رامین برابر با 1100 واحد مسکونی،در رامشار معادل 200 واحد و در شهرهای تیس و ایوانکی به ترتیب 2500 و 15 هزار و 500 واحد مسکونی به عمل آمده است.

طاهرخانی همچنین اعلام کرد:شرکت عمران شهرهای جدید در راستای اجرای این ماموریت تعهد دارد به منظور ساخت این واحدهای مسکونی از متقاضیان ثبت نام به عمل آورد.همچنین واگذاری زمین با تعهد ساخت و مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی و محله سازی به میزان 50 هزار واحد مسکونی از مجموع 200 هزار واحد و مشارکت وپیمانکاری آماده سازی که به واگذاری زمین با تعهد ساخت یا مشارکت در محله سازی یا ساخت منجر می شود نیز از مهمترین شقوق اجرای این طرح ملی است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000