هیبنا بررسی می کند

چرا استفاده از ماسک در بانک ها اهمیت دارد؟

گزارش ها حاکی از آن است که استفاده از ماسک در شعب بانک ها برای کارکنان و مراجعه کنندگان از 15 تیرماه الزامی شده است و در نتیجه این سیاست در تمامی شعب بانک مسکن نیز اجرایی خواهد شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی، اعلام کرده است که استفاده از ماسک در بانک ها برای کارکنان و مراجعه کنندگان از نیمه تیرماه الزامی خواهد شد. علیرضا قیطاسی اعلام کرد که با توجه به شیوع مجدد کرونا ، جلسه اصلی شورای هماهنگی بانک ها با حضور مدیران عامل بانک های دولتی و نیمه دولتی در روز یازدهم تیرماه، برگزار شد. در این جلسه مقرر شد که از 15 تیرماه انجام عملیات بانکی در شعب توسط مشتریان با حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باشد. بنابراین لازم است که در وهله اول مشتریان از خدمات غیرحضوری بانک ها استفاده کنند و تنها در موارد ضروری به شعب بانک ها مراجعه کنند. اما چرا در حال حاضر استفاده از ماسک در مکان های عمومی به خصوص در بانک ها اجباری شده است؟ بررسی های «هیبنا» از تجربه کشورهای موفق نشان می دهد که در کشورهایی نظیر چین، ژاپن و سنگاپور از ابتدای شیوع بیماری استفاده از ماسک در مکان های عمومی جدی گرفته شد. این موضوع به این دلیل است که ممکن است فردی از بیماری خود آگاه نباشد و در اجتماع حاضر شود، بنابراین در صورتی که از ماسک استفاده کند می توانند نرخ شیوع بیماری را تا حد قابل توجهی در جامعه کاهش دهند. همچنین ماسک از بیمار شدن افراد در مکان های عمومی جلوگیری می کند.

اخیرا سازمان بهداشت جهانی از افراد در مکان های عمومی درخواست کرد که با پوشیدن ماسک، از انتشار این بیماری جلوگیری کنند. در این خصوص کشورهای اروپایی ابتدا استفاده از ماسک را برای افراد سالم ضرورت نمی دانستند، اما پس از انجام تحقیقات گسترده معلوم شد که سرعت رشد و شیوع کرونای جدید در جوامعی که از ماسک استفاده می کردند، به شدت پایین تر از سایر جوامع بوده است. بنابراین در حال حاضر یکی از مفیدترین و ارزان ترین سیاست ها این است که مردم در مکان های عمومی از ماسک بهره ببرند. در هفته های اخیر، میزان مبتلایان به کرونا در کشور روند صعودی به خود گرفته و مسوولان نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی به شهروندان هشدار دادند. شعب بانک ها، یکی از مناطقی است که رفت و آمد عمومی به کرات در آن مشاهده می شود، بنابراین لازم است که مقررات استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در آن با جدیت پیگیری شود. اگرچه که بانک مسکن در شعب خود اصول لازم برای ضدعفونی وسایل و اماکن را انجام می دهد، اما مشتریان نیز باید با استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی این بانک را در راستای ایفای وظایف و مسوولیت های اجتماعی خود همراهی کنند. باید توجه کرد که استفاده از ماسک (شامل انواع ماسک ساده یا ماسک جراحی) یکی از اقدامات پیشگیرانه‌ای است که می‌تواند شیوع بیماری‌های ویروسی تنفسی از جمله کووید-۱۹ را محدود کند و استفاده از ماسک در شعب بانک ها، در کنار رعایت حداکثری دیگر نکات و توصیه‌های بهداشت برای جلوگیری از انتقال کووید-۱۹ از انسان به انسان بسیار مهم است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000