در مراسم کلنگ زنی بازسازی اولین واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله اخیر در گلستان، صورت گرفت

تقدیر ویژه استاندار گلستان از بانک مسکن

در بازدید مجید اسدی فر مدیر شعب استان گلستان از روستاهای زلزله‌زده شهرستان رامیان، کلنگ زنی بازسازی اولین واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله اخیر استان در روستای قورچای شهرستان رامیان انجام شد
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، مجید اسدی فر مدیر شعب استان همراه با دکتر حق‌شناس استاندار گلستان و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و مسئولان استانی و شهرستانی در سفر به شهرستان رامیان از روستاهای توابع این شهرستان ازجمله روستای قورچای که در زلزله اخیر استان دچار آسیب و خسارت شدند دیدن کرد.

طی این بازدید، دستورات لازم برای حل برخی از مشکلات مانند کمبود چادر برای روستائیان و ضرورت توزیع بیشتر امکانات بهداشتی مانند ماسک در مناطق زلزله‌زده توسط استاندار گلستان صادر و همچنین عملیات اجرایی ساخت 124 واحد مسکونی تخریب‌شده ناشی از این حادثه قهری در روستای قورچای این شهرستان آغاز شد.

گفتنی است، دکتر حق‌شناس استاندار گلستان، در مراسم آغاز عملیات اجرایی این تعداد واحد مسکونی تأکید کرد؛ ساخت این واحدهای مسکونی می باید قبل از شروع فصل زمستان پایان یابد. وی افزود؛ شروع عملیات ساخت واحدهای مسکونی تخریب‌شده در فاصله اندک پس از وقوع حوادث قهری، در سطح کشور کم‌نظیر است.

استاندار در ادامه از تعامل موثر و همکاری مطلوب بانک مسکن استان به جهت ورود به موقع و تسریع لازم در پرداخت تسهیلات مربوطه ، تقدیر ویژه کرد.

گفتنی است، مبلغ تسهیلات مربوط به زلزله‌زدگان، به ازای هر واحد مسکونی 500 میلیون ریال با نرخ 5% و بازپرداخت 15 ساله در نظر گرفته‌شده است که توسط بانک مسکن به متقاضیان معرفی‌شده از سوی بنیاد مسکن استان پرداخت می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000