دبیر کل کانون بانک‌ های خصوصی خبر داد؛

تصمیم بانک‌ها برای اولویت‌ دهی به پرداخت تسهیلات احیای بافت‌ های فرسوده

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۱۰/۱۶
دبیر کل کانون بانک‌ های خصوصی و موسسات اعتباری از توافق این کانون و شورای هماهنگی بانک‌ های دولتی برای اولویت‌ دهی پرداخت تسهیلات به بازسازی و بهسازی بافت‌ های فرسوده شهری و روستایی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، «محمدرضا جمشیدی» دبیر کل کانون بانک‌های خصوصی، گفت: این تصمیم در جلسه اخیر محمدرضا حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی و کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک های خصوصی و موسسات اعتباری و فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی اتخاذ شد.

وی افزود: نتایج این جلسه در قالب نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی ارایه و از وی خواسته شده است یکی از جلسات شورای پول و اعتبار به این موضوع و رفع چالش‌های نظام بانکی در مسیر تحقق آن اختصاص یابد.

وی درباره علت این تصمیم نظام بانکی نیز گفت: پس از زلزله کرمانشاه و تعهدات نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات که دولت مصوب کرده و نیز تصمیم آنها در بازسازی بیمارستان اسلام‌ آباد غرب، این ایده ارایه شد که بهتر است نظام بانکی منابع خود را به سمت احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده در مناطق شهری و روستایی هدایت کند.

جمشیدی ، گفت: با این کار نه تنها در حوادث بعدی خانه‌های مردم به دلیل مقاوم سازی آسیب کمتری می‌بینند، بلکه، صنعت ساختمان نیز به تحرک وادار می‌شود و مشاغل مرتبط با این صنعت که در وضعیت رکودی بسر می برند، بهبود می‌یابند.

وی با اشاره به وجود بافت های فرسوده در مناطق شهری و روستایی و نیز تکالیف دولت برای ساماندهی این بافت ها در برنامه ششم توسعه، ابراز امیدواری کرد که با رفع برخی مشکلات و موانع در این مسیر بتوان این ایده را در نظام بانکی اجرایی کرد.

جمشیدی درباره روند پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه نیز گفت: تسهیلات مصوب دولت در این زمینه در دست اجراست و برخی بانک ها با استقرار باجه های سیار در مناطق زلزله زده پرداخت تسهیلات را آغاز کرده اند ضمن آنکه بانک ها رفع مشکلات مربوط به پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان را به مدیران استانی تفویض کرده اند تا در کمترین زمان ممکن این تسهیلات پرداخت شود.

وی افزود: علاوه بر این نظام بانکی بازسازی بیمارستان ۹۶ تختخوابی اسلام آباد غرب که در زلزله آبان ماه کرمانشاه آسیب دیده بود را متقبل شده که زمین مورد نیاز برای ساخت آن از سوی یکی از خیران در اختیار بانک‌ها قرار گرفته است.

دبیر کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری افزود: امور اداری مربوط به تاسیس بیمارستان جدید اسلام‌ آباد غرب در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شده است و در آینده وارد مراحل اجرایی می شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000