رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن تشریح کرد

عملکرد یکساله اداره کل ساختمان بانک مسکن

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن مشروح برخی از مهمترین اقدامات انجام شده از سوی این اداره کل در یکسال گذشته را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

اسحاق خاکی،رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اعلام کرد: این موارد در واقع برخی از مهمترین اقدامات انجام شده در این اداره در فاصله زمانی مردادماه سال 97 لغایت مردادماه سال 98 است.

وی در این باره اعلام کرد: در تاریخ 21 آبان ماه سال 97 نهاد ریاست جمهوری در قالب نامه ای از بانک مسکن به عنوان دستگاه برتر در زمینه صرفه جویی،کاهش هزینه ها و انجام اقدامات ارزشمند در این حوزه تقدیر به عمل آورد؛ این در حالی است که در یکسال اخیر،اداره کل ساختمان بانک مسکن موفق به شناسایی املاک مازاد و غیرمولد ملکی به تعداد 50 مورد با مبلغ کارشناسی حدود 800 میلیارد ریال شده است؛ همچنین عملیات مربوط به فروش قطعی 80 مورد از املاک مازاد ملکی و تملیکی به ارزش 3084 میلیارد ریال انجام شده است و تعداد 34 مورد به ارزش 1602 میلیارد ریال نیز در فرآیند فروش قرار داشته و115 مورد نیز به ارزش 1324 میلیارد ریال در فرآیند مزایده قرار دارد.

خاکی افزود:پیشرفت بارگزاری اطلاعات اموال غیرمنقول بانک در سامانه سادا به میزان 97 درصد و تهیه اسناد تک برگی املاک به میزان 70 درصد مطابق با مفاد ماده 32 ضوابط اجرایی قانون بودجه هیات دولت از دیگر اقدامات انجام شده در بازه زمانی مردادماه سال گذشته تا مرداد ماه سال جاری است.

وی با اعلام اخذ نمره میانگین 80 از 100 برای سال 97 و همچنین نمره 98 از 100 برای سال 98 در سامانه ارزیابی عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی (تسما) برای سه شاخص عمومی تعریف شده (سادا،مناسب سازی فضاها برای معلولین و مدیریت سبز) گفت:ارسال پیشنهاد به سازمان های توانیر و ساتبا و انجام پیگیری های لازم برای راه اندازی نیروگاه خورشیدی در مقیاس مگاوات در سطح کشور با همکاری شورای هماهنگی بانک ها بعنوان دبیر کارگروه مربوطه و در راستای انجام تکالیف برون سازمانی تامین 20 درصد برق مصرفی از انرژی های تجدید پذیر از دیگر اقدامات انجام شده در این بازه زمانی است.

وی همچنین با اعلام خبر تهیه،تدوین و تصویب برنامه عملیاتی بهره روی استفاده از راه کارهای جدید و بهینه سازی و تولید و مصرف سوخت و انرژی های مصرفی در بانک با پیشرفت 45 درصدی خاطرنشان کرد:از جمله برنامه های انجام شده برای تحقق این هدف می توان به ابلاغ روش نامه مدیریت مصرف انرژی به تمامی واحدهای بانک برای کاهش مصرف و پایش مستمر موضوع به صورت فصلی با شناسایی ایستگاه های پرمصرف و انجام اقدامات اصلاحی اشاره کرد.همچنین راه اندازی مولدهای برق اضطراری مجموعه ساختمان های فردوسی و مرکز داده به ظرفیت 4 مگاوات از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن همچنین اعلام کرد:رعایت کامل ضوابط مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای شعب احداثی و بازسازی (شامل نصب پنجره دو جداره،نصب عایق حرارتی در دیوارهای پیرامونی و سقف آخر،عایق کاری کامل لوله و کانال های تاسیساتی،استفاده از تجهیزات سرمایشی با رده انرژی A و همچنین انجام معاینه فنی موتورخانه های گرمایشی شعب و ساختمان های ستادی و ....) از دیگر اقدامات انجام شده در یکسال گذشته منتهی به مردادماه سال جاری است.

همچنین بنا بر اعلام وی راه اندازی سامانه نرم افزاری ساجام(سامانه اطلاعات جامع اداره مهندسی و املاک)با پیشرفت میانگین تجمعی 65 درصد، مشتمل بر برنامه های نرم افزاری برای دسترسی به آمار تحلیلی،پایش امور عملیاتی و دسترسی به داشبورد مدیریتی با هدف مدیریت یکپارچه در حوزه مهندسی و املاک،کاهش هزینه ها و بهینه یابی در تخصیص هزینه ها در حوزه های تصمیم گیری،برنامه ریزی،طراحی و اجرا از دیگر برنامه های اجرا شده در این بازه زمانی بوده است.

خاکی اعلام کرد:برنامه های تشریح شده کمتر از نیمی از اقدامات صورت گرفته در یکسال اخیر در اداره کل ساختمان بانک مسکن بوده است و در حوزه های دیگر نیز اقداماتی انجام شده است که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

مناسب سازی فضاها برای معلولین،برنامه های احداث و بازسازی و ساماندهی شعب، مقاوم سازی لرزه ای ساختمان ها و ... بخشی از این برنامه هاست.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000