عرضه ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق رهنی مسکن از امروز در فرابورس

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن از آغاز مرحله جدید پذیره نویسی اوراق رهنی بانک مسکن خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، نشست خبری پذیره نویسی مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن امروز (دوشنبه 23 تیرماه) در شرکت فرابورس برگزار شد.
بهرنگ اسدی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، در این نشست خبری با بیان اینکه اوراق رهنی مسکن در فرابورس عرضه می شود، افزود: مرحله دوم پذیره نویسی اوراق رهنی مسکن تا 1000 میلیارد تومان آغاز شده است و تا پایان امسال دو هزار میلیارد تومان دیگر در دو نوبت منتشر می شود.
وی افزود: اوراق رهنی مسکن از امروز آماده عرضه در فرابورس است و متقاضیان می توانند خرید این اوراق را آغاز کنند.
اسدی با اشاره به اینکه سود این اوراق 16 درصد با سررسید دو ساله است، افزود: اصل اوراق در پایان دوسال پرداخت خواهد گردید و در مواعد ۳ ماهه سود سالیانه ۱۶ درصد به سرمایه گذاران پرداخت می گردد.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه سود اوراق هر سه ماه یکبار به حساب سهامداران پرداخت می شود، درباره پیش بینی تاثیر این اوراق در بازار مسکن گفت: این اوراق به پشتوانه ۱۳۷ هزار تسهیلات بانک مسکن منتشر گردیده که منابع جمع آوری شده صرف اعطای تسهیلات مجدد توسط بانک می گردد.
اسدی تاکید کرد : امیدواریم با تامین مالی از محل فروش این اوراق، منابع جدید برای پرداخت تسهیلات وارد چرخه بانکی شود و بلافاصله پس از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی، پرداخت تسهیلات در دستور کار بانک مسکن قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه انتشار اوراق رهنی بخش مسکن در گذشته یکبار اجرا شده است، گفت: فاز اول در سال ۹۵ به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان عرضه شد و اکنون انتشار اوراق در حجم بیشتر در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم در آینده نیز برای انتشار دو هزار میلیارد تومان هدفگذاری شده اقدامات لازم انجام شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000