محمود شایان گزارش عملکرد ۹ ماهه بانک را تشریح کرد

رشد ۴۳ درصدی پرداخت تسهیلات در بانک مسکن

مدیر عامل بانک مسکن از رشد 43 درصدی تسهیلات پرداختی طی 9 ماه اول امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمود شایان در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن اعلام کرد: موفق شدیم طی 9 ماهه اول امسال بیش از یک میلیون و 470 هزار فقره انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان به متقاضیان پرداخت کنیم که ارزش کل این تسهیلات نزدیک به 25 هزار و 780 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: میزان تسهیلات پرداخت شده از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه به لحاظ ارزش ریالی رشد 43 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 98 از خود نشان می­دهد.

مدیر عامل بانک مسکن مهمترین جزء از سبد تسهیلات ارایه شده به مشتریان طی 9 ماه اول امسال را تسهیلات ساخت مسکن معرفی کرد و افزود: در این مدت برای ساخت 44 هزار و 297 واحد مسکونی در شهرهای مختلف کشور تسهیلات مشارکت مدنی به میزان کل 4 هزار و 425 میلیارد تومان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد. تسهیلات ساخت پرداختی به لحاظ ارزش ریالی از رشد 46.7 درصدی برخوردار بوده است. به این ترتیب میزان رشد در پرداخت تسهیلات ساخت و ساز از میزان رشد کل تسهیلات بیشتر است و این بیانگر اهمیت بالای عرضه و تولید مسکن نزد بانک است.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در حال حاضر نقش اول تامین مالی در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را برعهده دارد. این بانک قرار است تسهیلات ساخت 140 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی را به صورت بدون سپرده به پیمانکاران و سازندگان پروژه­های این طرح بپردازد. منابع مورد نیاز این تسهیلات نیز از محل اعتبارات داخلی بانک مسکن تامین می شود.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه گفت و گو با پایگاه خبری بانک همچنین از پرداخت 100 هزار فقره تسهیلات جعاله به متقاضیان این نوع تسهیلات خبر داد و گفت: طی 9 ماهه اول امسال این تعداد تسهیلات به ارزش کل 3 هزار و 280 میلیارد تومان به مشتریان پرداخت شد.

در مدت مورد گزارش 78 هزار و 722 خانوار در شهرهای سراسر کشور به کمک تسهیلات بانک مسکن خانه دار شدند. تسهیلات پرداختی هم از محل اوراق مسکن و هم از محل صندوق پس انداز مسکن یکم بوده است.

این حجم تسهیلات خرید مسکن پرداخت شده در شرایط رکود سنگین معاملات خرید مسکن نشان می دهد محصولات بانک مسکن نزد متقاضیان خرید خانه همچنان مورد مصرف و استفاده است و افرادی هستند که به پشتوانه این تسهیلات برای صاحب خانه شدن اقدام می کنند.

به گفته محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن ارزش کل تسهیلاتی که برای خرید خانه در 9 ماهه اول امسال به افراد پرداخت شده 50.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

ارقام مربوط به تامین مالی متقاضیان خرید مسکن از سوی بانک مسکن در 9 ماهه اول امسال مشخص می کند، به هر یک از متقاضیان به صورت میانگین 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000