هیبنا گزارش می دهد

ارزان قیمت ها پیشتاز معاملات مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۱/۰۷
واحدهای مسکونی ارزان قیمت هم اکنون بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن را به خود اختصاص داده اند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا و براساس گزارش رسمی بانک مرکزی مربوط به وضعیت تحولات بازار معاملات مسکن در دی ماه، در این ماه واحدهای مسکونی ارزان قیمت با فاصله قابل توجهی از سطح میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در پایتخت، پیشتاز معاملات خرید آپارتمان بوده اند.

در واقع واحدهای مسکونی ارزان قیمت را می توان پیشتاز معاملات مسکن شهر تهران در اولین ماه از فصل زمستان معرفی کرد. در شرایطی که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران در دی ماه از مرز 27 میلیون تومان عبور کرده و به محدوده 27 میلیون و400 هزار تومان رسیده است بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن مربوط به واحدهایی بوده است که قیمت هر مترمربع از آن ها در دامنه قیمتی 14 تا 16 میلیون تومان قرار داشته است.

هم اکنون میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان تنها در 6 منطقه تهران کمتر از سطح 16 میلیون تومان است. این در حالی است که در سایر مناطق شهر تهران میانگین قیمت هرمترمربع مسکن بیش از 16 میلیون تومان است. این موضوع با توجه به تعداد معاملات انجام شده در هر کدام از این مناطق نشان می دهد کانون تقاضای مسکن در دی ماه مناطق جنوبی با کمترین سطح میانگین قیمت مسکن و همچنین بازار واحدهای مسکونی قدیمی ساز و ارزان قیمت به دلیل نقص در برخی امکانات در این مناطق بوده است.

آمارها حاکی است در دی ماه امسال در حالی که با محاسبه میانگین قیمت 27 میلیون تومانی برای خرید یک واحد مسکونی 50 مترمربعی متقاضیان باید به بودجه ای بیش از یک میلیارد تومان دسترسی داشته باشند اما بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن در میان بازه های قیمتی در بین واحدهای مسکونی با ارزش کل 600 تا 850 میلیون تومان انجام شده است. این موضوع نشان می دهد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده واحدهای مسکونی قدیمی ساز و کم امکانات در مناطق ارزان قیمت جنوبی بوده است.

نزدیک به 15 درصد از مجموع کل معاملات خرید مسکن در این بازه قیمتی انجام شده است. بعد از این بازه قیمتی نیز واحدهای مسکونی با ارزش کل 850 میلیون تومان تا یک میلیارد و 100 میلیون تومان با سهم 10 درصدی بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن در دی ماه در میان بازه های قیمتی مسکن را به خود اختصاص داده اند.

همچنین بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن در دی ماه در شهر تهران در میان بازه های مساحتی و متراژی مربوط به آپارتمان های کوچک متراژ 50 تا 60 مترمربعی بوده است. نزدیک به 15 درصد از مجموع کل معاملات خرید مسکن در دی ماه مربوط به معاملات این گروه از واحدهای مسکونی بوده است.

این موضوع نشان می دهد بیشترین سهم از متقاضیان خرید مسکن در شهر تهران کماکان مشتری خرید واحدهای مسکونی ریزمتراژ و کوچک متراژ واقع در سطح حداقلی قیمت ها هستند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000