معاون وزیر کشور خبر داد

پیگیری رفع موانع ارائه تخفیفات نوسازی بافت فرسوده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۱/۱۹
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پیگیری برای رفع موانع پیش روی ارائه تخفیفات نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

مهدی جمالی نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به ضعف اجرای قوانین و تخفیفات مربوط نوسازی بافت فرسوده اظهار داشت: در این زمینه جلسات خیلی خوبی با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی داشتیم تا بتوانیم موانع پیش رو برطرف کنیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تاکید کرد: خوشبختانه شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر اراده خوبی در زمینه رفع موانع در حوزه نوسازی بافت های فرسوده مناطق شهری دارند تا در نهایت موانع قانونی و اجرایی در جهت نیل به اهداف اسناد بالادستی در حوزه نوسازی این مناطق گام برداریم.

وی ادامه داد: مشکلات و موانع اجرایی و قانونی برای ارائه برخی تخفیفات قطعا قابل حل است که در این حوزه در برخی استان ها انتقاداتی هم برای عدم اجرای این تخفیفات وجود دارد.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه ما در وزارت کشور این انتقادات را می پذیریم و موانع را قبول داریم، گفت: نوسازی بافت های ناکارآمد شهری امری ضروری است چراکه عدم توجه به این موارد نه تنها به لحاظ کالبدی شهرها را با چالش مواجه می کنند، بلکه به لحاظ امنیت و کرامت انسانی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: نوسازی بافت های فرسوده که غالبا در مناطق حاشیه ای شهرها قرار دارند، می تواند از جهت امنیت اقتصادی نیز مفید فایده باشد؛ در مقابل عدم توجه به این مناطق می تواند آسیب های اقتصادی و اجتماعی زیادی را متوجه شهرها کند.

جمالی نژاد تاکید کرد: ما تدابیری را می اندیشیم که موانع قانونی در حوزه تخفیفات و تسهیلات نوسازی بافت و فرسوده را هر چه سریعتر برطرف کنیم و این را یک امر ضروری می دانیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: با توجه به جلساتی که با دستگاه های نظارتی و شهرداری ها داشتیم به برطرف شدن این مشکلات خوشبین هستیم.

وی همچنین گفت: علاوه بر این وزارت راه و شهرسازی نیز همکاری خوبی در این حوزه دارد و امیدواریم هر چه سریعتر موانع پیش رو در این زمینه برطرف شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پایان تاکید کرد: در حوزه مسکن ملی نیز جلسات خوبی با دستگاه های مختلف برگزار شده تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000