بیش از ۳۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در استان اردبیل نیاز به بازآفرینی و نوسازی دارد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۱/۲۸
۳۲۳۶ هکتار بافت ناکارآمد در استان اردبیل نیاز به بازآفرینی و نوسازی دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام باباخانی معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید از پروژه های بازآفرینی اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: برای احیا و بازسازی واحدهای فرسوده شهری در این استان تسهیلات کم بهره اختصاص داده می‌شود و متقاضیان می توانند برای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک‌های عامل دریافت کنند.

وی گفت: طرح‌های بازآفرینی شهری در قالب فضای سبز، پارک محله و آسفالت محله از سال ۹۴ در این استان شروع شده و در سال ۹۸ افزون بر۲۲۰میلیارد ریال و در سال ۹۹ هم ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده است.

باباخانی با بیان اینکه ۱۳۰۶هکتار بافت فرسوده و ۱۹۳۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی با مجموع ۳۲۳۶هکتار بافت ناکارآمد در این استان نیاز به بازآفرینی و نوسازی دارد افزود: عمده این بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه غیررسمی مربوط به شهرهای اردبیل، پارس ‌آباد و مشگین‌ شهر بوده که در اولویت بازسازی قرار گرفته‌اند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: روند نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در این استان مطلوب است و تلاش براین است بازسازی بافت‌های فرسوده شهری شتاب گیرد.

وی ادامه داد: آسفالت معابر، اجرای شبکه‌های آب و فاضلاب، اصلاح کانال‌ های آبی، احداث واحدهای آموزشی، احداث خانه محله و پارک از جمله پروژه‌های بافت فرسوده و ناکارآمد شهری هستند که در برخی شهرها در دست اجراست.

​شناسایی ۶۷ محله ناکارآمد در سطح استان

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه ۶۷ محله ناکارآمد در سطح استان شناسایی و تعدادی از این محلات به عنوان محله هدف شهری در دستور کار بازآفرینی قرار دارد، بیان کرد: طرح جامع استانی در این زمینه نهایی شده و مباحث بازآفرینی و پروژه‌ های تعریف شده نیز به فراخور نیاز پیش رفته است.

باباخانی با اشاره به میزان هماهنگی وضع اجتماعی و فرهنگی محله‌ها با پروژه‌های بازآفرینی اضافه کرد: وضعیت اجتماعی و فرهنگی هر شهر با دیگری متفاوت است و عموما در بافت‌های تاریخی به دلیل نبود اعتماد به سیستم استقبال چندانی از پروژه‌های جدید وجود ندارد.

معاون راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: هر محله دارای قوانین منحصر به خود است و چون زمین‌های خالی برای پروژه وجود ندارد نمی‌ توان پروژه‌ های هم شکلی را برای بافت‌های قدیمی تعریف کرد.

وی گفت: باتوجه به اینکه یکی از سیاست‌های مهم بازآفرینی به بالا بردن سطح زندگی مردم مربوط می‌شود ما نیز برای احیای محلات فرسوده شهرهای مذکور تلاش می‌کنیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000