معاون وزیر راه و شهرسازی:

نهایی شدن احراز صلاحیت ۲۹۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۱۲
در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان اصفهان ده‌ها پروژه و طرح مورد بررسی قرار گرفت و جهت رفع موانع اتخاذ تصمیم شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا،به نقل از وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، صبح امروز به منظور هماهنگی، بررسی و رفع مشکلات پروژه‌های این سازمان وارد استان اصفهان شد و همراه با قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان از شهرستان های شاهین شهر و میمه بازدید کرد.

در این سفر یکروزه و در طی جلسه‌ای که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار برگزار شد با بررسی و چاره اندیشی جهت رفع موانع پیش‌روی ده‌ها پروژه، در مورد حل مشکلات اراضی و دیگر موارد. تصمیم ‌گیری شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه این جلسه با بیان اینکه اصفهان جزء استان‌های موفق در طرح مسکن مهر بوده است اظهار کرد: ۱۶۰ هزار واحد سهمیه استان اصفهان در طرح مسکن‌مهر بود که خوشبختانه ساخت این واحدها اتمام یافت و به ثمر رسید.

وی افزود: در سطح کشور نیز حدود ۳۷ الی ۳۸ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام باقی‌مانده است که عمدتا در مرحله نازک کاری و نصبیات است.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور بیان داشت: تا کنون بالغ بر یک میلیون و ۴۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که ۲۹۰ هزار نفر آنها واجد شرایط نهایی هستند و ۱۲۵ هزار نفر نیز واریز وجه داشته‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تقریبا برای آن دسته از متقاضیانی که واجد شرایط بوده، واریز وجه داشتند و بعبارتی متقاضی موثر شناخته می‌شوند، زمین مورد نیاز تامین شده است عنوان کرد: برای حدود ۳ الی ۴ هزار واحد که با مشکل کمبود زمین مواجه شدند در حال تامین زمین هستیم.

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت طرح اقدام ملی مسکن استان اظهار کرد: بالغ بر ۷۰ هزار مسکن در طرح اقدام ملی برای استان اصفهان پیش‌بینی شده بود که پس از سه مرحله ثبت نام، نزدیک به ۹۵ هزار نفر متقاضی این طرح در استان بودند لذا در این زمینه اقدامات لازم جهت احراز شرایط، تامین زمین و اختصاص به پروژه‌ها انجام شده است.

گفتنی است در این جلسه موضوعاتی در خصوص واگذاری اراضی، مسکن محرومین، انتقال سند اراضی، طرح اقدام ملی مسکن، الحاق اراضی و ... مطرح و در خصوص آن اتخاذ تصمیم شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000