توصیه فعالان بازار به متقاضیان مسکن

برنامه ریزی مالی برای ورود به بازار ملک

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۱۷
فعالان بازار معاملات مسکن یک توصیه مهم خطاب به متقاضیان خرید مسکن به ویژه متقاضیان مصرفی مطرح می‌کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، فعالان بازار معاملات مسکن شهر تهران به متقاضیان مصرفی توصیه می کنند در صورتی که در هفته ها وماه های پیش رو قصد ورود به بازار برای خرید مسکن دارند از هم اکنون تمهیدات مالی مورد نیاز برای ورود به بازار را در دستور کار قرار دهند.

توصیه این گروه از فعالان بازار مسکن به این دسته از متقاضیان مصرفی آن است که در وهله اول به یک سوال مهم از بابت تمایل و قصد خرید مسکن با استفاده از تسهیلات بانکی و یا بدون استفاده از تسهیلات بانکی پاسخ دهند تا بتوانند در زمان مناسب نسبت به فراهم کردن مقدمات دریافت تسهیلات بانکی در پروسه خرید مسکن اقدام کنند.

از آنجا که بخش زیادی از متقاضیان مسکن از روند دریافت تسهیلات بانکی برای خرید مسکن اطلاع کامل ندارند فعالان بازار مسکن به متقاضیان توصیه می کنند از هم اکنون با کسب اطلاع در خصوص روند دریافت تسهیلات، اقدامات لازم را در این زمینه به منظور تسریع و تسهیل جریان دریافت تسهیلات در زمان خرید مسکن انجام دهند.

تعداد زیادی از متقاضیان مسکن در همان زمانی که اقدام به خرید مسکن می کنند اوراق تسهیلات مسکن را به منظور قرار گرفتن در نوبت دریافت تسهیلات بانکی خریداری می کنند. این در حالی است که فعالان و کارشناسان بازار ملک به متقاضیان توصیه می کنند با رصد تغییرات و تحولات قیمت اوراق و انتظاراتی که از بابت تغییر قیمت ها در بازار اوراق در هفته ها و ماه های پیش رو وجود دارد با توجه به زمانی که افراد قصد خرید مسکن دارند اقدام به خرید اوراق کرده تا در زمان دریافت تسهیلات نه تنها اوراق آن ها برای دریافت تسهیلات آماده باشد و پروسه دریافت تسهیلات سریعتر انجام شود بلکه متقاضیان هزینه کمتری بابت دریافت تسهیلات از این محل متقبل شوند.

فعالان بازار مسکن به متقاضیان توصیه می کنند چنانچه در ماه های پیش رو قصد خرید مسکن دارند از هم اکنون اقدام به خرید اوراق کنند چرا که هم اکنون قیمت اوراق در کف قرار دارد و در صورت ورود مجدد تقاضای مصرفی به بازار و افزایش تقاضا برای خرید مسکن با استفاده از تسهیلات مسکن از محل اوراق، قیمت اوراق احتمالا از کف عبور خواهد کرد و با افزایش همراه خواهد شد.

هم اکنون قیمت هر فقره اوراق 500 هزار تومانی تسهیلات مسکن در کانال 50 هزار تومان قرار دارد که سطح حداقلی قیمت اوراق محسوب می شود. طی ماه های اخیر به دلیل ریزش تقاضای خرید مسکن از یک سو و افت تقاضا برای خرید اوراق به منظور دریافت تسهیلات مسکن و همچنین روند نزولی تغییرات شاخص کل در بازار معاملات مسکن، قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز به میزان قبال توجهی کاهش یافت و در کانال های حداقلی قرار گرفت. در ماه های گذشته قیمت هر فقره اوراق، کانال های 40 تا 60 هزار تومانی را تجربه کرده است. در دوره های رونق مسکن در برخی از روزها میانگین قیمت اوراق به مرز 100 هزار تومان نیز رسید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000