اطمینان خاطر به تمامی اعضای نظام مهندسی کشور برای احراز صلاحیت داوطلبان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۴/۲۶
به تمامی۵۰۰ هزار عضو نظام مهندسی کشور در مورد روند احراز صلاحیت داوطلبان درباره سلامت انتخابات اطمینان خاطر می دهیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبرى بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازى، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که مهمان سیزدهمین جلسه هیات اجرایی انتخابات استان تهران بود گفت: امیدوار هستیم انتخابات نهمین هیئت مدیره نظام مهندسی به بهترین وجه برگزار شود و انتخاباتی پرشور، موثر و هدفمند پیش رو داشته باشیم و با انتخاب افرادی ذی صلاح و دارای برنامه بتوانیم آینده خوبی را برای سازمان نظام مهندسی کشور رقم بزنیم .

وى در پایان برگزاری جلسه‌ سیزدهم هیئت اجرایی انتخابات نهمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران، گفت: در این جلسه گزارش پایان مرحله ثبت نام داوطلبان هیات مدیره ارائه و تصمیمات خوبی در خصوص رویه واحد در فرآیند احراز صلاحیت افراد مطرح شد .

عضو کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: تاکنون جلسات متعددی فی ما بین مجلس و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند فعالیت هیئت نظارت مرکزی و همچنین شروع فعالیت ناظران مجلس در انتخابات نظام مهندسی ۱۴۰۰ برگزار شده و به نتایج مطلوبی در این حوزه رسیده ایم.

شاکری با بیان اینکه زمان‌بندی انتخابات بسیار خوب بوده و تا کنون هم روند بسیار مناسبی داشته است ،گفت: در استان ها ثبت نام کاندید ها انجام شده ودر حال حاضر در مرحله استعلام از مراجع مختلف برای احراز صلاحیت افرادی هستیم که ثبت نام کرده اند .

او توضیح داد: وظیفه خطیری هیئت های اجرایی در مرحله اول ( احراز صلاحیت ها) بر عهده دارد و همواره هم بر اجرای صحیح و بدون شائبه این کار، بادقت تمام مبادرت می ورزند و امیدواریم تا پایان انتخابات هیئت های نظارتی و اجرایی بتوانند همچنان حضور موثری داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه از نظارت نمایندگان مجلس بر انتخابات نظام مهندسی در کشور خبر داد و گفت: برگزاری این انتخابات در این دوره با نظارت نمایندگان منتخب ملت مثبت ارزیابی می شود.

وى گفت: یک چهارم مهندسان ساختمان کل کشور عضو نظام مهندسی ساختمان استان تهران هستند و استان تهران در این دوره از انتخابات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است به همین دلیل کمیسیون عمران مجلس نیز در کنار هیئت اجرایی انتخابات نظام مهندسی بر روند انتخابات نظارت خواهد داشت.

شاکری اظهار کرد: در صورتی که به هیئت‌های اجرایی در مورد تخلف کسانی که ثبت نام کرده اند موردی اعلام شود این موضوع به طور قطع در جلسات هیئت های اجرایی به صورت کامل بررسی می شود و تا زمانی که موضوع روشن نشود هیچ تصمیمی در مورد آن گرفته نمی شود بنابراین یک اطمینان خاطر به تمامی ۵۰۰ هزار عضو نظام مهندسی در مورد روند احراز صلاحیت داوطلبان داده می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: با اجرای این اقدامات و اطمینان خاطر از طرف کمیسیون عمران، هیئت های اجرایی نظارت، انگیزه برای شرکت کنندگان و رای دادن اعضا در این انتخابات افزایش پیدا می کند.

وی افزود: من از تمامی اعضای نظام مهندسی کشور تقاضا می‌کنم با حضور گسترده و رقابتی خود موجبات ترقی و رشد سازمان نظام مهندسی را فراهم کنند تا منفعت این حرکت بزرگ صنفی شامل حال مهندسان و ارتقای ساخت وساز کشور شود.

وی تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی برای خود اعضای نظام مهندسی است و به دست خود آنها اداره می شود و با حضور گسترده خود زمینه ترقی و رشد اعضای نظام مهندسی را فراهم کنند در این شرایط حساس یک رای هم بسیار مهم تلقی می شود بنابراین یک رای هم یک رای است و از یک رای هم نباید گذشت/

شاکری همچنین درباره سیاست های اجرایی در روند انتخابات هم گفت: دو یا سه دستورالعمل در این بخش ارائه شده که برخی از آنها مجرای قانونی و سوابق قبلی داشته است اما با این وجود از وزارت راه و شهرسازی، هئیت نظارت و هیئت اجرایی تقاضا داشته ایم، تمامی موضوعات و یا دستور العمل ها در نظامات اجرایی مطرح شود تا زمینه ساز سوتفاهم و یا ابهام نشود.

وی تاکید کرد: هرگونه ابهام ،شکایت یا هر موردی به هیئت های اجرایی که نمایندگان مورد اطمینان جامعه مهندسی مستقر در استان ها می بایست منعکش شود.

عضو کمسیون عمران مجلس در پایان گفت: از تمامی شرکت‌کنندگان تقاضا داریم با انگیزه در انتخابات نظام مهندسی شرکت کنند و به هیچ عنوان نگران روند احراز صلاحیت در این بخش نباشند و اگر اعتراض و یا شکایتی دارند به هیئت های اجرایی و نظارت استان و در صورت نیاز به هیئت نظارت مرکزی کشور اعلام کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000