بنیاد مسکن گزارش داد

آمار ساخت مسکن ملی در شهرهای کوچک

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۵/۰۹
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گزارشی تازه ترین وضعیت پیشرفت ساخت واحدهای مسکن ملی را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، در این گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آخرین جزییات مربوط به وضعیت ثبت نام کننده ها و واریز آورده از سوی متقاضیان واجد شرایط، روند معرفی متقاضیان جدید و همچنین میزان یشرفت فیزیکی پروژه های در دست احداث در قالب طرح اقدام ملی مسکن را شرح داده است.

بر اساس این گزارش، هم اکنون در حدود 45 هزار متقاضی نهایی طرح اقدام ملی مسکن به پروژه های تعریف شده برای آن ها در قالب این طرح متصل شده اند. این پروژه ها هم اکنون در حال احداث است.

مطابق با اعلام بنیاد مسکن از ابتدا تاکنون و طی چهار مرحله ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن بیش از 500 هزار نفر اقدام به ثبت نام در این طرح برای قرار گرفتن در فهرست متقاضیان نهایی مسکن ملی در شهرهای کوچک کردند از این تعداد نیز نزدیک به 260 هزار نفر به عنوان متقاضی واجد شرایط تایید شده و برای انجام مقدمات بعدی به بنیاد مسکن معرفی شدند.

گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص تازه ترین شرایط طرح اقدام ملی مسکن نشان می دهد تاکنون نزدیک به 75 هزار نفر از این متقاضیان به عنوان متقاضی واجد شرایط از سوی بنیاد مسکن تایید شده اند و به آن ها اعلام شده است تا هر چه سریعتر نسبت به واریزآورده اولیه خود به شبکه بانکی و در حسابی که به نام خود آن ها نزد شبکه بانکی افتتاح می شود اقدام کنند.

برآوردهای انجام شده نشان می دهد از این تعداد نیز حدود 54 هزار نفر اقدام به پرداخت آورده 40 میلیون تومانی کرده اند و به عنوان متقاضی موثر طرح اقدام ملی تحت مسئولیت بنیاد مسکن شناخته می شوند. این در حالی است که تاکنون برای حدود 47 هزار نفر از این تعداد نیز زمین تامین شده است و زمین مابقی متقاضیان نیز به زودی تامین می شود.

مطابق با اعلام بنیاد مسکن هم اکنون شرایط 3 هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که اقدام به واریز آورده کرده اند نیز در حال بررسی است تا به پروژه های این طرح متصل شوند.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین مجموع آورده اولیه متقاضیان واجد شرایط این طرح تاکنون که نزد شبکه بانکی قرار دارد را حدود 2700 میلیارد تومان اعلام کرده است.

با انجام پنجمین مرحله ثبت نام مسکن ملی نیز 17 هزار متقاضی جدید طرح اقدام ملی برای انجام مراحل بعدی ثبت نام به بنیاد مسکن معرفی شده اند که همزمان با سایر برنامه ها و امورات مربوط به متقاضیان قبلی، فرآیندهای ثبت نام و قرار گرفتن این گروه در فهرست متقاضیان موثر بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی نیز انجام می شود.

بنیاد مسکن همچنین در خصوص آخرین وضعیت ساخت و مراحل پیشرفت فیزیکی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: هم اکنون حدود 21 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در دست ساخت و اجرای پروژه قرار دارد که از این تعداد بیش از 16 هزار واحد مسکونی پیشرفت فیزیکی نزدیک به 70 درصدی دارند. مابقی پروژه ها نیز که عمده آن ها در قالب پروژه های انفرادی ساز و گروهی ساز در دست احداث است( حدود 5 هزار واحد مسکونی) با پیشرفت فیزیکی کمتر از 10 درصد در حال اجرا هستند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000