پایگاه خبری بانک مسکن گزارش می دهد:

نظر مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی دولت درباره مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۶/۰۱
همزمان با آغاز جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی رییس جمهور، برخی نمایندگان به اظهارنظر در حوزه مسکن پرداختند که غالبا حامی برنامه دولت در حوزه مسکن بودند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، نشست علنی مجلس با دستور کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه آیت الله ابراهیم رییسی برگزار شد.

در ابتدای این نشست طبق آیین نامه داخلی مجلس، آیت الله ابراهیم رییسی رییس جمهور در صحن علنی حاضر و به تشریح برنامه ها و دفاع از کابینه پیشنهادی خود پرداخت.

رئیس جمهور در بخشی از اظهارات خود و در دفاع از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اعلام کرد: رستم قاسمی، مدت ها در قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به عنوان بزرگ ترین پیمانکار دولتی فعالیت می کرد.

وی ادامه داد: البته افرادی در این حوزه پیشنهاد شدند که بنده با مشورتی که با مجلس داشتم به دلیل اینکه معتقد هستم پیشرفت در گرو همکاری و همفکری دو قوه است، وی را در این حوزه مفید دیدم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برنامه دولت برای ساخت هرساله یک میلیون مسکن و 4 میلیون مسکن تا پایان 4 سال ریاست جمهوری، عنوان کرد: رستم قاسمی برای این موضوع برنامه دارد و گام های منضبطی در این خصوص برمی دارد.

اما پس از اظهارات رئیس جمهور، برخی نمایندگان در موافقت و مخالفت با کلیات کابینه پیشنهادی نظرات خود را اعلام کردند که برخی نمایندگان به بخش مسکن اشاره مستقیم داشتند.

کارآمدی کابینه رئیس جمهور برای رفع مشکل مسکن

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی که در موافقت با کلیات برنامه ها و کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم اظهار نظر کرد، گفت: کابینه دولت سیزدهم از تیمی با تجربه با رویکرد جوان گرایی، تیم اقتصادی هماهنگ و بهره مندی از وزرای کارآزموده گذشته تشکیل شده است.

امروزه با فاجعه مسکن و مشکلات عدیده ای در معادن مواجه هستیم که بهبود این وضعیت نیازمند استفاده از جوانان با تجربه بوده از این رو معتقدم که تیم وزرای دولت سیزدهم از افرادی انقلابی و کارآمد تشکیل شده و می توانند برای بهبود وضعیت فعلی کشور گام های موثری بردارند.

ساخت سالانه یک میلیون مسکن از برنامه های ارزنده دولت است

در بخش دیگری از نشست علنی مجلس، محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در موافقت با کلیات برنامه ها و کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم، و در بخشی از اظهاراتش درباره وضعیت بازار مسکن گفت: در این دولت با امور مهمی که ضرورت امروز جامعه است، تاکید شده؛ اشتغالزایی ، بهبود معیشت مردم، رونق تولید، خودکفایی و خوداتکایی در کالاهای اساسی، اصلاح نظام بانکی، حل مشکلات حاشیه نشینان، ساخت یک میلیون مسکن همراه با ایجاد یک میلیون شغل در طول سال از نکات ارزنده برنامه های دولت است.

عبدالله ایزدپناه نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس هم در موافقت با کلیات برنامه ها و کابینه پیشنهادی دولت ضمن درخواست از نمایندگان برای رأی به وزرای پیشنهادی دولت گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان کشوری، شفافیت، مبارزه با فساد، اشغالزایی، بهبود وضعیت معیشتی مردم به ویژه اقشار کم درآمد، کنترل نقدینگی، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال و کاهش هزینه های درمان از جمله برنامه های وزرای پیشنهادی است، لذا از شما می خواهم که به کلیات این برنامه ها رأی دهید.

البته برخی نمایندگان هم در خصوص برنامه دولت در حوزه مسکن ابهاماتی داشتند. در این خصوص حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم که به عنوان مخالف با کلیات برنامه ها و کابینه پیشنهادی دولت اظهار نظر می کرد، در بخشی از اظهاراتش گفت: باید مشخص شود که در 4 سال آینده چه تعداد مسکن و شغل ایجاد می شود و تورم تا چه میزان کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حاضر رسیدگی به صلاحیت هر وزیر به ترتیب حروف الفبا آغاز شده است و مجلس در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به بررسی صلاحیت وزرا می پردازد. نمایندگان موافق و مخالف وزرا تا روز سه شنبه به اظهار نظر می پردازند و در نهایت قرار است روز سه شنبه جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی برگزار شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000