عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد

تولید ۱ میلیون مسکن سخت اما امکان پذیر است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۶/۲۳
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور سخت اما امکان پذیر است گفت: با توجه به برنامه ریزی مناسب صورت گرفته می توان با ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی در ۵ سال بخش زیادی از تقاضا را پوشش و تعادل را به بازار برگردانیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، از آنجا که رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی قانون جهش تولید مسکن را قانونی راهبردی برای خانه‌دار شدن متقاضیان مسکن دانسته و معتقد است مردم در خصوص تامین مسکن نگرانی نداشته باشند به نظر می رسد همراهی مجلس و دولت می تواند کشور را برای اولین بار به مرحله تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی که در طرح جامع مسکن به آن تاکید و اشاره شده است برساند. عضو کابینه دولت سیزدهم در توییت خود نوشته است که قانون جدید (قانون جهش تولید مسکن) به ما اجازه خوبی داده است که در آن زمین، وام و کمک‌های مناسب به مردم ارائه دهیم تا صاحب خانه‌ای مناسب و در خور شأن یک ایرانی شوند. منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد دولت سیزدهم و تاکید مقام ارشد وزارت راه و شهرسازی به خانه دار شدن مردم نشان می دهد هماهنگی خوبی میان مجلس و دولت به وجود آمده است گفت: در دوره ای که رستم قاسمی در کمیسیون عمران مجلس برای اخذ رای اعتماد حضور پیدا کرده بود به خوبی نشان می داد که برای خانه دار شدن مردم برنامه داشته و مصمم است.

*پاسخ به تقاضا با ساخت 5 میلیون واحد مسکونی

وی با تاکید بر اینکه تولید یک میلیون مسکن در طول یکسال ایده ای بزرگ اما امکان پذیر است افزود: ما اگر پنج میلیون واحد مسکونی را در طی پنج سال تولید کنیم بخش زیادی از تقاضا در این بخش را پوشش خواهیم داد.

*افزایش تولید مسکن از برنامه های وزارت راه و شهرسازی

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به اینکه وعده رییس جمهوری مبنی بر افزایش تولید مسکن و جهش در این بخش ، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب تولید مسکن را افزایش دهد خاطر نشان کرد: تولید مسکن و مسکن سازی یکی از مهمترین نیازهای اساسی کشور است بنابراین با حمایت های مجلس و رییس مجلس از صنعتی سازی قطعا می توان به تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال دست یافت. آرامی با بیان اینکه افزایش سقف وام ساخت مسکن در سال جاری از سوی بانک مسکن یک پیام مثبت به بخش مسکن بود ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نسبت به اتمام پروژه‌های نیمه‌ تمام و توسعه مسکن در حوزه راه و شهرسازی در دوره ای که در کمیسیون عمران مجلس حضور داشت تاکید کرد و به نظر می رسد در این خصوص اهتمام ویژه ای خواهد داشت.

*مجلس با دولت همراهی خواهد کرد

آرامی یادآورشد: وقتی دولت برای انجام پروژه‌های عمرانی اراده لازم را داشته باشد، مجلس قطعاً با دولت همراهی خواهد کرد و هم اکنون نیز نمایندگان مجلس به دنبال افزایش تولید مسکن در کشور و پیگیر این مسئله مهم اجرایی کشور هستند. این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم مجلس و هم دولت در کنار هم باید در زمینه رفع مشکلات مسکن تلاش کنند و وزیر راه و شهرسازی می تواند با استفاده از منابع مالی این وزارتخانه، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه پروژه‌های زیربنایی و به خصوص در حوزه شهرسازی را در کشور به پایان برساند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000