گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه زمان می‌برد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۷/۲۲
وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای اجرای دریافت مالیات واحدهای خالی از سکنه خبر می‌دهد و می‌گوید:به دنبال اجرای این برنامه هستیم، اما اجرای آن زمان می‌برد.
پایگاه خبری بانک مسکن

عباس آخوندی، در پاسخ به این سؤال که بارها از وجود بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور و 500 هزار مسکن خالی از سکنه در تهران صحبت کرده‌اید، اما چرا اقدامی مثل دریافت مالیات از این واحدها برای ورود به بازار نمی‌کنید، گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال تعقیب دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه است، بنابراین اجرای آن تا حدودی زمان می‌برد.

آخوندی ادامه داد: به هر حال این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارائی در حال پیگیری است و اقدامات آن در حال انجام است، اما زمان می‌برد.

به گزارش فارس، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز در تازه ترین اظهار نظر خود در خصوص واحدهای مسکونی خالی از سکنه در حاشیه همایش سیاست های توسعه مسکن که هفته جاری برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت :حدود 2.5 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم شهر تهران حدود 490 هزار واحد است و نشان می دهد قیمت خانه ها بالاتر از توان خرید مردم است.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت : خانه های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می شود و در سال اول نیم درصد اجاره بها ،سال دوم یک درصد و سال سوم نیز 1.5 درصد ، مالیات از خانه های اجاره ای دریافت می شود تا مردم تشویق شوند خانه ها را برای اجاره وارد بازار کنند.

وی تصریح کرد : با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی هم گفتگوهایی شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000