کاهش نرخ سود تسهیلات در دستور کار شورای پول و اعتبار

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۸/۰۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که کاهش نرخ سود تسهیلات به عنوان یک برنامه در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایبنا، مسعود کرباسیان در حاشیه اولین همایش مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره کاهش نرخ سود تسهیلات و برنامه شورای پول و اعتبار در این رابطه، گفت: با توجه به کاهش نرخ سود سپرده ها، کاهش نرخ سود تسهیلات نیز در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد اما تا کنون بحثی در این رابطه نشده است.

وی ادامه داد: با این حال کاهش نرخ سود تسهیلات به عنوان برنامه در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد. وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به نوسانات اخیر در نرخ ارز گفت: اوضاع بازار ارز خوب است و اتفاق خاصی نیفتاده و نوسان نرخ ارز یک امر طبیعی در قیمت ارز است.

کرباسیان درباره اینکه نرخ ارز از سوی سخنگوی دولت چهار هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است، اظهار داشت: این موضوع اصلا درست نیست. وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره تعیین نرخ ارز در بودجه سال آینده، گفت: تا کنون بحثی در این رابطه نشده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000