اولویت دولت، ارایه تسهیلات نوسازی و مقاوم‌ سازی مسکن‌ روستایی است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۰۲
ارائه تسهیلات برای نوسازی و مقاوم‌ سازی مسکن روستایی از مهمترین اولویت‌های دولت است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی رفع موانع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با اشاره به جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، افزود: اجرای طرح ویژه مسکن روستایی با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی واحدهای مسکونی روستایی اقدامی ضروری است که باید تداوم یابد.

وی پیامدهای منفی عدم توجه به روستاها نظیر مهاجرت بی رویه و رشد آسیب های اجتماعی در کلان شهرها را یادآور شد و خاطر نشان کرد: ساخت مسکن مناسب و مقاوم سازی خانه ها در مناطقی از کشور که بیشتر در معرض سوانح طبیعی نظیر زلزله و سیل هستند، در دستور کار قرار گرفته و این روند تسریع خواهد شد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات باید جمعا ۶ میلیون مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شود، خواستار هماهنگی بیشتر سازمان برنامه و بودجه، بانک ها و بنیاد مسکن برای پیشبرد سریع تر این طرح شد.

جهانگیری تاکید کرد: نباید در اجرای این طرح هزینه اضافی از بابت قرارداد با بانک ها به روستاییان کشور تحمیل شود.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی و نیز رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز روسای بانک ها حضور داشتند، پیرامون میزان پرداخت تسهیلات، نحوه باز پس گیری مطالبات و نیز پیشرفت کار در حوزه مسکن روستایی بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از زمان اجرای طرح بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شده به طوری که در حال حاضر ۳۹ درصد خانه های روستایی به لحاظ دوام سازه مقاوم شده اند.

در این گزارش عنوان شده در سال جاری رویکرد بهسازی بافت های فرسوده و آسیب پذیر، الگوی مسکن معیشت محور، توسعه گردشگری روستایی و بوم گردی، بهینه سازی مصرف انرژی، توجه به روستاهای کمتر برخوردار و اقشار محروم، الگوهای بومی معماری روستایی در دستور کار قرار گرفته است.



ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000