سیستم بانکی ایران باید به روز شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تمام مشکل نظام بانکی به تحریم بر نمی گردد و برخی عقب ماندگی ها در نظام بانکی دنیا وجود دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رحمان ندیمی بوشهری معاون وزیر اقتصاد، در مراسم آغاز به کار نمایشگاه تراکنش گفت: سیستم بانکداری ایران اکنون به جایی رسیده که بدون اتکا به فناوری اطلاعات، ادامه مسیر ممکن نیست، این در حالی است که در گذشته قطعی برق، ماجراهای جالبی را رقم می زد و همه چیز متوقف می شد؛ اکنون هم تصور اینکه آی. تی در نظام بانکی نباشد به معنای توقف فعالیت ها است.

معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد افزود: البته اکنون دیگر نمی توان به این نبود فناوری اطلاعات در حوزه بانکی فکر کرد و البته سرعت تغییرات هم بسیار بالا است. این در حالی است که سیستم های بانکی نیز امروزه بسیار سریع تغییر می کنند و در حال حاضر آی. تی در متن زندگی جاری است.

وی تصریح کرد: برجام اکنون سندی است که کشور را از شرایط سخت به شرایط مناسب جابجا کرده است؛ ضمن این که خیلی از روش های موجود در سیستم بانکی به روز نیست؛ البته مشکل اصلی نظام بانکی سیستم ها است که برای تعامل با نظام بانکی دنیا دچار مشکل است.

ندیمی گفت: تحریم برای ایران نعمت بود و توانست در برخی حوزه ها تحول ایجاد کند؛ البته سنگ اندازی آمریکایی ها در حوزه برجام طبیعی است و آن ها از ابتدای انقلاب برای ایران همیشه مانع ایجاد کرده اند پس امیدواریم سیستم بانکی در همکاری با استارتاپ ها، گام های جدی و رو به جلو بردارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000