برنامه زمان بندی استان‌ ها برای اتمام مسکن مهر به زودی اعلام می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۰۳
تعیین تکلیف ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به سازمان‌ های تابعه این وزارتخانه واگذار شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی در واکنش به بخش خبری ۲۰:۳۰ سیما در انتشار خبری با عنوان "وزارت راه جلوی بعضی طرح های مسکن مهر بلوک سیمانی چید" تاکید کرد که این خبر تکذیب می‌شود و محتوای مصاحبه انجام شده خبرگزاری صدا و سیما با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با خبر منتشره تطابق ندارد. حتی پست مصاحبه شونده که "قائم مقام" وزیر است به "معاون" در این بخش خبری تغییر یافته است.

بنابر این گزارش به منظور تنویر افکار عمومی و جلوگیری از نشر اکاذیب در حوزه مسکن مهر که موجب تشویش اذهان متقاضیان مسکن مهر می‌شود، به اطلاع می رساند؛ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در نامه‌ای به تاریخ ۹۶/۷/۲۲ به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرسازی جدید خواستار ارائه برنامه زمان بندی اتمام مسکن مهر و تعیین تکلیف واحد‌های فاقد متقاضی شده است.

در این نامه تاکید شده است که پروژه‌های فاقد متقاضی بر اساس صورت‌ جلسه مورخ ۹۶/۱/۲۳ شورای هماهنگی مسکن ضمن جداسازی از پروژه‌های باقی مانده و اعمال آن در سامانه مسکن مهر ، نسبت به تعیین تکلیف آن ها به صورت جداگانه توسط سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت‌ عمران شهرسازی جدید اقدام شود.

صورت‌ جلسه مورخ ۹۶/۱/۲۳ شورای هماهنگی مسکن تاکید کرده است که این واحد‌ها شامل پروژه‌هایی است که فاقد متقاضی و خروج آن ها از طرح مسکن مهر بر اساس مصوبات سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ هیأت وزیران بوده است. در ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۴ وزیر راه و شهرسازی دستورالعمل اجرایی واگذاری واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی را به ادارات کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهر جدید در استان‌ها ابلاغ و آن ها موظف شدند حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ صدور این دستورالعمل، مشخصات واحدهای طرح مسکن مهر فاقد متقاضی برای اطلاع عموم اعلام و منتشر کنند که این اقدام در همان زمان صورت گرفت و در سال ۱۳۹۵ نیز تکرار شد اما همچنان ۱۱۰ هزار واحد مسکن حتی با حذف شرایط خاص دریافت مسکن مهر ، متقاضی ندارد و ساخت آن ها متوقف و راکد شده است.

در پایان یادآور می‌شود که براساس نامه تاریخ ۹۶/۷/۲۲ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ، حل و فصل مشکلات پروژه‌های دارای معارض مسکن مهر باید توسط ادارات کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهر جدید در سراسر استان‌ ها انجام شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000