بازار سوت و کور آپارتمان های لوکس پایتخت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۰۶
در حالی که جنب‌ و جوش در بازار آپارتمان‌های مصرفی و میان‌ متراژ مشهود است، بنگاه‌های املاک معتقدند بازار آپارتمان‌های لوکس‌ متراژ در شمال تهران هنوز رخت رکود را از تن خارج نکرده‌اند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از «دنیای اقتصاد»، موتورهای جست‌ و جو تعداد قابل توجهی آپارتمان لوکس‌ متراژ با مساحت بیش از ۲۰۰ مترمربع را فایل و به بازار عرضه کرده‌اند که ظاهرا همچنان مشتری زیادی در بازار ندارد. هر چند به‌ طور کلی آپارتمان‌های لوکس تهران مشتری‌های خاص خود را دارند و طبیعی است که رونق بازار آن ها در مقایسه با آپارتمان‌های مصرفی کمتر باشد، اما در عین حال انتظار می‌رود به همان نسبتی که تحرک در بازار املاک مصرفی بیشتر شده، مراجعه برای خرید آپارتمان‌های لوکس‌ متراژ مناطق یک، دو و سه در شمال پایتخت نیز نسبت به گذشته افزایش یابد. با این حال به گفته مشاوران املاک فعال در این مناطق، این انتظار هنوز به شکل محسوسی محقق نشده و اگر هم تماس و مراجعه به بنگاه‌ها برای خرید املاک لوکس تکانی خورده باشد، اغلب تنها با هدف جویا شدن قیمت بوده و قصد خریدشان جدی به نظر نمی‌رسد.
به این ترتیب به نظر می‌رسد خروج از رکود خانه‌های گران‌ قیمت و لوکس‌ متراژ طولانی‌ تر از املاک مصرفی بوده و حتی با وجود نزدیک شدن قیمت پیشنهادی این املاک به قیمت‌های عرف منطقه، دمای بازار این آپارتمان‌ها افزایش چندانی پیدا نمی‌کند. تنها در منطقه یک تهران ۳۵ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه وجود دارد که به دلیل قیمت بالا فاقد متقاضی هستند و این یعنی سرمایه کسانی که در بازار لوکس‌ متراژ‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، همچنان محبوس خواهد ماند. عمده فایل‌های نوساز لوکس در بازار سن بنای بیش از دو سال دارند و واحدهایی هستند که طی دو، سه سال اخیر تکمیل شده‌اند اما به دلیل رکود بازار کلید نخورده باقی‌ مانده‌اند و اکنون مالکان تحت عنوان آپارتمان نوساز آنها را فایل می‌کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000