پرداخت تسهیلات به منظور احیاء، بهسازی و نوسازی ساختمان‌های مسکونی در جنوب کرمان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۰۸
احیای بافت‌ های فرسوده و ناکارآمد میانی یکی از اقدام‌ های بسیار مهم و تأثیرگذار در بازآفرینی پایدار محله‌ ها و محدوده‌های هدف شهری است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ناهید اماندادی سرپرست اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان با اشاره به اینکه احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد میانی یکی از اقدام‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در بازآفرینی پایدار محله‌ها و محدوده‌های هدف شهری است، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به منظور احیاء، بهسازی و نوسازی ساختمان‌های مسکونی بافت‌های مذکور حائز اهمیت است.

وی به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در بازآفرینی شهری پایدار و احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه هیأت‌ وزیران تسهیلات یارانه‌ای به منظور بسترسازی و تسهیل‌گری مسیر نوسازی به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان با بیان اینکه احیای بافت‌های ناکارآمد صرف‌ نظر از زیباسازی سیمای شهری از لحاظ ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی محله‌ها بسیار مؤثر است، تصریح کرد:

مبلغ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در شهر جیرفت و کهنوج به ازای هر کدام از واحدها ۴۰ میلیون تومان و در شهرهای دیگر جنوب استان ۳۰ میلیون تومان است، مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور را ۱۲ سال و مدت دو سال از زمان مذکور مربوط به دوران مشارکت است.

وی به پرداخت تسهیلات نوسازی حدود ۳۰۰ واحد بافت‌های فرسوده شهری جیرفت و کهنوج در سال‌های گذشته اشاره کرد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان با اشاره به مشخص بودن محدوده مصوب بافت‌های فرسوده میانی در شهرهای جنوبی و با توجه به سهمیه ابلاغی، آمادگی معرفی متقاضیان تا سقف اختصاص داده شده به بانک‌های عامل در شهرهای عنبرآباد، رودبار جنوبی، قلعه گنج، منوجان، جیرفت و کهنوج را دارد.

وی افزود: در کنار این امر مهم می‌توان به نقش تعامل مؤثر و هدفمند شهرداری‌ها و بانک‌ها با اداره عمران و بهسازی این اداره کل اشاره کرد که می‌تواند زمینه‌ ساز توجه بیشتر به جامعه هدف که در این سکونت گاه‌ها زندگی می‌کنند، شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000