مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی:

بانک‌ ها در ۵۰ روز کاری ۵۲۰‌ هزار فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کردند

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۸/۰۹
بانک‌ها در ۵۰ روز کاری ۵۲۰‌ هزار فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کردند و تا پایان سال نیز ۶۰۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج دیگر پرداخت می کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

علی اصغر میرمحمدصادقی‌ با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات ازدواج تا قبل از اجرای طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج، اظهار داشت: از مجموع 510 هزار افراد در صف، 450 هزار نفر در 11 بانک متقاضی دریافت تسهیلات بودند.

به گزارش فارس، وی افزود: به همین دلیل این 11 بانک را بانک عامل در این طرح قرار دادیم و برای اجرای طرح پس از برگزاری جلسات متعدد، با این بانک‌ها تفاهم‌نامه منعقد کردیم.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به آغاز اجرای طرح از مرداد‌ ماه امسال، گفت: با دو اولویت مناطق محروم و ثبت نام کنندگان سال 95 طرح را شروع کردیم.

وی ادامه داد: هدف گذاری ما اعطای 510 هزار فقره تسهیلات ازدواج بود اما در عمل 520 هزار فقره تسهیلات در مدت 50 روز کاری پرداخت شد.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: این میزان تسهیلات ازدواج در حالت عادی طی 6 تا 8 ماه پرداخت می‌شد.

به گفته وی افراد در صف دریافت تسهیلات ازدواج از 510 هزار نفر به 130 هزار نفر کاهش یافته که در 10 سال گذشته بی سابقه است.

این مسئول بانک مرکزی اضافه کرد: در ماه‌های باقی مانده سال جاری 600 هزار فقره تسهیلات ازدواج از طریق بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: در طول اجرای طرح 175 هزار ثبت نام جدید در سامانه به ثبت رسید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000