وزیر اقتصاد اعلام کرد؛

دستور رییس جمهور به بانک‌ ها/ فروش اموال مازاد ابلاغ شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۸/۰۹
وزیر اقتصاد با اعلام اینکه فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ ها دستور رییس جمهور است، از الزام نظام بانکی برای برنامه‌ ریزی در این زمینه خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از ایبنا، مسعود کرباسیان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، در مورد فروش اموال بانک‌ها، گفت: به بانک‌ها ابلاغ کرده‌ایم که دارایی‌هایشان را بفروشند و این اقدام قانونی و دستور رییس جمهوری است.

وی افزود: یکی از اولویت‌هایی که ضمیمه حکم وزیر اقتصاد از طرف رییس جمهور ابلاغ شده، اصلاح نظام بانکی و حرکت بانک‌ها از بنگاه داری به سمت کار بانکی بوده که این دستور رییس‌ جمهوری به بانک‌ها ابلاغ شده و حتما پیگیری می‌کنیم تا انجام شود.

کرباسیان ادامه داد: این اقدام شرط ضمن عقد حکم مدیران عامل بانک‌ها است و باید آن را انجام دهند و تغییراتی که در آینده در سطح مدیران عامل بانک‌ها انجام خواهد شد نیز تاثیری در این اقدام ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطر نشان کرد: بانک‌ها نگرانی‌هایی دارند که اگر این کار یک باره انجام شود، قیمت‌ها در بازار پایین آید؛ بنابراین از آن ها زمان‌ بندی خواسته‌ایم. کرباسیان در مورد مسائل بانکی بیش آمده برای دانشجویان در چین نیز گفت: این اقدام امری نامعقول است چرا که خوشبختانه دولت تمام مواردی که مربوط به FATF بود را با در نظر گرفتن مصالح ملی کشور و هماهنگی با سایر قوا دنبال می‌کند.

وی با تاکید اینکه FATF نباید بهانه‌ای برای دیگر کشورها باشد تا مشکلاتی را برای ما ایجاد کنند، تصریح کرد: وزارت خارجه به جد در حال پیگیری این موضوع است. کرباسیان افزود: مسائل بانکی که چند ماه پیش در چین در مورد تجار رخ داده بود حل شده و در مورد دانشجویان نیز در حال پیگیری هستیم و وزارت خارجه نیز فعال است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد برگزاری مجامع بانک‌ها نیز گفت: متاسفانه به لحاظ سیستم های حسابرسی و IFRS تاخیراتی ایجاد شد و با تعاملی که با بانک مرکزی و سازمان حسابرسی انجام دادیم حساب‌ها تنظیم شده و از هفته آینده مجامع بانک‌ها برگزار می‌شود.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در حال انجام است پیوستن ایران به پیمان اوراسیا است که زمینه‌های صادراتی خوبی را فراهم می‌آورد. وی افزود: همچنین درباره مذاکراتی که در زمینه مسائل بانکی و تسهیلات بانکی و ارزی با آذربایجان انجام شده و درباره روس‌ها و کانال سبزی که ایجاد کرده‌اند مواردی در شورای گفتگو مطرح شد و دوستان بخش خصوصی نیز نظرات خود را مطرح کردند.

وی ادامه داد: مورد دیگر توافق سه جانبه‌ای بود که به همت اتاق، مجلس و دولت در زمینه تراکنش ها انجام شده که نتیجه آن را رییس کمیسیون اقتصادی اعلام کردند و شب گذشته نیز گفتگوی تلویزیونی انجام شد و آرامش خاطر را به بازار باز گرداند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000